WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1.Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: ?A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie? (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
2.Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela
3.Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.
4.We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
5.W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
6.W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja.
7.W tym roku uroczystość Bożego Ciała będzie wyglądać inaczej niż zawsze. Procesja będzie tylko wokół kościoła i będzie jeden ołtarz zamiast czterech.
8.Bóg zapłać za ofiary na kościół od pani Jadwigi Sikorskiej 300 zł. i anonimowo na organy 500zł. Od poniedziałku ruszamy z układaniem kostki brukowej na schodach kościoła. Materiały będą kosztować około 10 tyś. Koszt ułożenia oscylował by w granicach 15 tyś zł., dlatego panowie Roman Myśliński i pracujący zawsze Jan Tarka postanowili zrobić to sami. Oczywiście potrzebni będą jak zwykle inni panowie do pomocy. Bardzo proszę, aby mający czas panowie przychodzili do pomocy. Pracę te nie będą fizycznie ciężkie. Dzięki zaangażowaniu kilkunastu panów mogliśmy zrobić jako parafia tak dużo w tak krótkim czasie.
9.W ostatnim tygodniu pan Władysław Trojanowski odnowił i zmodyfikował katafalk do kościoła w Maszewie. Teraz będzie robił barierkę na schody przy podjeździe dla wózków.
10.Pan Robert Wyrzykowski kończy już renowacje stacji drogi krzyżowej i teraz będzie odnawiał żyrandol z kościoła w Brwilnie. Będzie to praca czasochłonna, gdyż jest dużo drobnych ramion do odczyszczenia, trzeba zmienić też całą instalacje elektryczną.
11.Pan Wiesław Szer sukcesywnie odnawia ławki w kościele w Maszewie. Bóg zapłać też za pracę w kościele panu Ignacemu Figiel.
12.Pan Mirosław Koprowicz rozbudowywał instalację elektryczną w kościele w Maszewie, tak aby była zgodna z współczesnymi wymogami przeciwpożarowymi.
13.Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.
14.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.