Zesłanie Ducha Świętego

1.W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce ?Zielonymi Świątkami?, kończy się okres Wielkanocy. Warto też pamiętać, że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
2.Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
3.Jutro obchodzimy też Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 17.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
4.W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszych kościołach odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 w Brwilnie i o ? 17.30 w Maszewie, w tym czasie również okazja do spowiedzi św.
6.W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
7.Pojawiła się możliwość przystąpienia do I Komunii Św. i odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. indywidualnie lub w małych grupach. Jeśli ktoś jest zainteresowany to bardzo proszę o kontakt.
8.Dziękuję panu Piotrowi Kryska informatykowi z Ludwikowa za zaangażowanie i pomoc naszej parafii.
9.Dobiegła końca renowacja drogi krzyżowej- Bóg zapałać panu Robertowi Wyrzykowskiemu.
10.Pan Wiesław Szer sukcesywnie odnawia ławki w kościele w Maszewie.
11.Trwają pracę przy układaniu kostki na schodach kościoła w Maszewie. Bóg zapłać panom Romanowi Myślińskiemu, Janowi Tarce, Kazimierzowi Zielińskiemu, Zbigniewowi Jagielskiemu. Bardzo proszę o pomoc innych panów. Dziękuję Właścicielom sklepu Kubuś za krzepiące poczęstunki dla pracujących i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączają się w pomoc. Ostatnio otrzymałem ofiarę 300zł.
12.Państwo Trojanowscy ufundowali z rury kwasowej i założyli barierki na schody kościoła w Maszewie. Bóg zapłać.
13.Dziękuję za wykonanie dekoracji w naszych kościołach na dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
14.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego.
15.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.