XII niedziela Zwykła

1.Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki względem rodziny. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych.
2.Jutro przypada uroczystość św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.
3.Zachęcam do chrześcijańskiego wykorzystania czasu wakacji, pamiętając o Bogu i Jego przykazaniach podczas wypoczynku. Odwiedzając miejsca kultu pamiętajmy o odpowiednim stroju.
4.Proponowana pielgrzymka na Jasną Górę nie dojdzie do skutku z powodu niewystarczającej liczby chętnych.
5.Od lipca rozpoczniemy remont kościoła w Brwilnie. Mszę św. niedzielne będą tylko w Maszewie Dużym w godzinach: 8,00; 9.30;11.00;17.00.
6.19 lipca będzie zbiórka elektro śmieci. Oddając zużyty sprzęt wesprzemy misje.
7.W przyszłym roku od 5 do 13 maja organizuję pielgrzymkę samolotem do Turcji. Aby wziąć udział wystarczy aktualny dowód osobisty. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
8.W sobotę 29 czerwca uroczystość św. Piotra i Pawła. Obydwaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Tego dnia ofiarami wspieramy Stolicę Apostolską.
9.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
10.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość i ofiary Bóg zapłać. Na czyszczenie drzew z suchych konarów na cmentarzu w Brwilnie otrzymałem; Jerzy i Barbara Lewandowscy -500zł, Tadeusz Krzemiński 500zł. Elżbieta i Jerzy Lipińscy 500zł. W sumie uzbierało się 5.400zł.