XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez odmawianie litanii do Serca Pana Jezusa wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
2.We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny
3.W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie.
4.Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.
5.W czwartek, 24 czerwca, zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 9.00. Będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski w minionym roku szkolnym i prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.
6.W sobotę kolejna grupa dzieci z klas III przyjęła po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc, natomiast uczniowie klas IV odnowili przyrzeczenia Chrztu św.
7.Zapraszam na biały tydzień w poniedziałek na 18.00 i w środę na 17.00. Chętnych chłopców do bycia ministrantami proszę aby przyszli na poł, godziny przed mszami.
8.Trwa wizyta duszpasterska, dziękuję wszystkim którzy otwierają drzwi swoich domów, dając świadectwo swojej wierze – przyjmują swoich duszpasterzy. Bóg zapłać również za ofiary jakie składacie na potrzeby naszej parafii.
Kolęda na bieżący tydzień
21 VI Maszewo od remizy(18) w stronę Płocka do 55F
22 VI Maszewo Wygon od 40 d do 46
22 VI Płock, od ronda osiedle Szpitalna 30 od A do końca, domy przy ul Szpitalnej w stronę Brwilna- prawa strona 38, Droga do szopy” nr.69-74, Osiedle Cieśliński od 75 do 84 i domy przy drodze do 91 i w Maszewie 55a(prawa strona)
24 VI Płock, ul. Sosnowa i Szpitalna od 14 a po obu stronach od ronda, Nieparzyste 39-45a(lewa strona) i Maszewo od 59 do 56.
24 VI Płock, ul. Traktowa od nr 4 i bloki przy traktowej 3 a,b,c
25 VI Ludwikowo tzw. Stare(Wyszyna nr 46-58, ul. Bursztynowa 6, Lazurowa, (lewa strona), Onyksowa
25 VI ul. Onyksowa strona prawa i Szafirowa.
26 VI ul. Brylantowa (lewa strona), Szmaragdowa, Rubinowa, Malachitowa, Granatowa, Bursztynowa, Kwarcowa
26 VI ul. Topazowa(lewa strona), Koralowa, Agatowa, Brylantowa(prawa strona), Perłowa i Turkusowa.
26 VI ul. Topazowa (prawa strona), Diamentowa, Opalowa, Cyrkoniowa.
Kolęda na tydzień następny
Maszewo Duże
28 VI ul. Wycinki i Brwileńska
29 VI Lipnowska 245-205 i 154-128 (obie strony), Leśna 77-83.
30 VI Lipnowska 203-161,
1 VII Cedrowa, Jaworowa, Leśna 61-72
2 VII Działkowa od początku i końca (dwóch księży) wraz z ulicami Chabrowa, Różana, Słowackiego,
3 VII Lipnowska 143-157, Bukowa, Głogowa, Łączna.
3 VII Lipnowska 124-108, Brzechwy, Gałczyńskiego, Tuwima i Reja (dwóch księży)
9.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę plebanii – 500zł.
10.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.