XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W miniony piątek zakończył się rok szkolny. Prosimy o Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły w czasie wakacji. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom o obowiązku codziennej modlitwy i uczestnictwie we Mszy Świętej niedzielnej również w czasie wakacji.
2.Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
3.29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy naszego Biskupa Piotra.
4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 – 18.00 oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w kościele filialnym o godz. 18.00. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 17.00.
5.3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
6.Trwa kolęda, dziękuję za ofiary na potrzeby parafii. W zbliżającym się tygodniu odwiedzimy:
Maszewo Duże
28 VI ul. Wycinki i Brwileńska
29 VI Lipnowska 245-205 i 154-128 (obie strony), Leśna 77-83.
30 VI Lipnowska 203-161,
1 VII Cedrowa, Jaworowa, Leśna 61-72
2 VII Działkowa od początku i końca (dwóch księży) wraz z ulicami Chabrowa, Różana, Słowackiego,
3 VII Lipnowska 143-157, Bukowa, Głogowa, Łączna.
3 VII Lipnowska 124-108, Brzechwy, Gałczyńskiego, Tuwima i Reja (dwóch księży)
5 VII Baczyńskiego, Lipnowska od nr 60-102, ul. Prusa (od godziny 12.00)
6 VII Sportowa
7 VII Korczaka, Słowackiego, Konopnickiej
8 VII Lipnowska od 103- 141, Jaśminowa, Jesionowa, Leśna 58
9 VII Szkolna, Malinowa, Mickiewicza 63-76
10 VII Lipnowska 43-93 i druga strona ulicy 34-56

7.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękuję za pracę przy kościele panom Janowi Tarce i Kazimierzowi Zielińskiemu. Pan Waldemar Matlęga wyrównał teren przed budującą się plebania. Ziemie rozplantował pan Andrzej Bogucki.

  1. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.