XIV niedziela zwykła

1.Dziś jest pierwsza niedziela podczas której jestem wśród Was jako proboszcz. Polecam się waszym modlitwom i proszę bym nie pozostał tu sam. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły i może wspomóc w realizacji to jestem otwarty, zapraszam. Będę mieszkać w zapleczu katechetycznym, gdzie też urządziłem kancelarię. Można dzwonić do mnie na komórkę jeśli są jakieś sprawy nie cierpiące zwłoki.
2.Zapraszam chętnych do czytania komentarzy i lekcji podczas niedzielnych Mszy św.
3.Zapraszam chętnych chłopców do tego, aby zostali ministrantami. Podczas wakacji nauczę ich ministrantury.
4.Mszę święte będę odprawiać w dni powszednie przemiennie, czyli w Brwilnie: poniedziałek, środa i piątek. W Maszewie: wtorki, czwartki i sobota zawsze o godzinie 17.00. Można zamawiać intencje mszalne. Prawie cały kalendarz jest pusty. Włącznie z niedzielami.
5.Mszę w tym tygodniu pogrzebowe za śp. Mariana Rutkowskiego będą o 17.00 w Maszewie we wtorek, czwartek i sobotę. W przyszłą niedzielę o 16.00 za śp. Jerzego Pudlis 2r.ś. i rodzinę. Zawsze przed mszami możliwość spowiedzi.
6.Wczoraj rozmawiałem z wrażliwym Panem, który ma się zając odbudową figurki w Maszewie, którą uderzył piorun.
7.Jutro na 9.00 chciałbym poprosić chętnych panów do pomocy abyśmy posprzątali podziemia kościoła w Maszewie. Gdyby było nas więcej może udałoby się oczyścić drzwi papierem ściernym i je zaimpregnować.
8.Zamówiłem firmę która poprawi rynny tak, aby nie zaciekały ściany i nie niszczały nasze oba kościoły.
9.Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.
10.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
? teologiczne wyjaśnienie, jak rozumieć i jak traktować modlitwę ks. Dolindo ?Jezu, Ty się tym zajmij?
? rozmowa z ks. Tomaszem Horakiem o tym, jak przeżywać bolesne problemy dotykające dziś Kościół
? reportaż z jednego z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych na Litwie, jakim jest góra krzyży w Szawlach