XV niedziela zwykła

1.Ponawiam swój apel i proszę o to aby zdecydować się na służbę przy ołtarzu jako czytający czy ministranci.
2.Serdecznie dziękuję tym Panom, którzy przyszli w poniedziałek, aby pomóc mi w sprzątaniu podziemiu zaplecza katechetycznego. Było nas z 10 ? Bóg zapłać w 50% praca skończona. Na przyszłą sobotę zapraszam z sprzętem do czyszczenia drzwi i będziemy po oczyszczeniu starego lakieru impregnować drzwi i okna. Proszę więc o drabiny i wszystko co będzie potrzebne. Panowie wierze w Waszą wyobraźnie. Dziękuję dwom Panom również za złożenie kabiny prysznicowej, póki co zimna woda, ale już jest możliwość wzięcia prysznica. Dziękuję też za złożenie szafki i zawieszanie obrazów.
3.Druhom strażakom dziękuję też za oczyszczenie rynien w Brwilnie. Podczas tych prac obejrzeliśmy poszycie dachowe. Niestety od strony wschodniej dach nad prezbiterium jest przerdzewiały i dziurawy jak ser szwajcarski. Musimy natychmiast dokonać tam wymiany blachy. Może ktoś zechcę na ten cel złożyć ofiarę? Bardzo o to proszę?
4.Założyłem już w kościele 100 żarówek energooszczędnych. W najbliższym czasie dokupię następne.
5.Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, lub do duchowego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii.
6.W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po wszystkich mszach świętych. Weźmy udział w akcji wsparcia misjonarzy poprzez ofiarę 1gr. za szczęśliwie przejechany 1 km. Za zebrane pieniądze misjonarzom ofiarowujemy środek transportu.
7.Wydział ds. Rodzin Kurii Płockiej zachęca rodziców do stanowienia rodzin zastępczych. Wszelkich informacji w tej sprawie udziela Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Płocku, ul. Kleeberga 3. Dodatkowe informacje na ulotkach wyłożonych w kościele.
8.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu: Czym jest szkaplerz?
? Skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa
? rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce
? w wakacyjnym cyklu ?Cuda za miedzą?, reportaż z najpopularniejszego sanktuarium maryjnego w Czechach ? Swatego Gostynia