XVI niedziela zwykła

1.Serdecznie dziękuję tym Panom, którzy przyszli w sobotę do pracy i odnowili drzwi do kościoła w Maszewie. Bardzo proszę o jeszcze jedną sobotę. Chciałbym abyśmy od godziny 8.00 zaczęli odnawiać okna.
2.Wczoraj również panowie Koprowicz rozłożyli instalację elektryczną w podziemiach kościoła. Bóg zapłać im za to. Wczoraj również panowie Stupeccy pracowali w kościele w Brwilnie.
3.Kościół w Brwilnie wymaga nakładów, serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel. Bezimiennie 500zł i od rodziny Stupeckich 400zł.
4.Oświetlenie w naszym kościele wymienione na energooszczędne.
5.Zamówiłem boksy na plastik i szkło na nasze cmentarze. Koszt wykonania boksów to 6.300zł. Musimy zacząć segregować śmieci.
6.Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, lub do duchowego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii. Zwyczajem lat poprzednich będziemy mieć od 6 do 14 sierpnia spotkania w kościele w Maszewie o 20.30. i duchowo poprzez modlitwę będziemy się łączyć z idącymi do naszej Matki.
7.Dziś poświęcenie pojazdów po wszystkich mszach świętych. Weźmy udział w akcji wsparcia misjonarzy poprzez ofiarę 1gr. za szczęśliwie przejechany 1 km. Za zebrane pieniądze misjonarzom ofiarowujemy środek transportu.
8.Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, spotkanie KŻR
W Gościu: ? jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy?
? dlaczego w Polsce brakuje leków?
? w wakacyjnym cyklu przeniesiemy się do Lewoczy – najważniejszego sanktuarium maryjnego na Słowacji.
Proszę stałych czytelników Gościa Niedzielnego, aby zaprenumerowali na stałe odbiór. Zakupu tygodnika można dokonać w zakrystii po lub przed mszą św.
9.Pan Kościelny Edward chcę już odejść z swojej funkcji. Proszę, może ktoś zechcę służyć Panu Jezusowi w naszym kościele. Za tą posługę w imieniu ks. kan. i własnym dziękuję.