XVII niedziela zwykła

1.Serdecznie dziękuję tym Panom, którzy przyszli w sobotę do pracy odnowili okna kościoła w Maszewie, oraz posprzątali podziemia zaplecza katechetycznego. Pozostało jeszcze odnowić krzyż misyjny, resztę najwyższych okien (zarezerwowane dla druhów strażaków) i uzupełnić braki w tynkach naszego kościoła. Trzeba jeszcze dokończyć naprawę rynien. Bóg zapałać za tę pracę. Bardzo dziękuję za troskę byśmy się nie odwodnili Właścicielom sklepu KUBUŚ.
2.W Maszewie chcę założyć system dzwonów elektronicznych, rozglądam się za najlepszą ofertą i sądzę, że z Boża pomocą i dobrych parafian wkrótce usłyszymy wygrywane przez dzwony melodie: ?Kiedy ranne wstają zorza, Anioł Pański, Apel Jasnogórski?. Naprawiony już jest wzmacniacz i nie słychać szumu.
3.W Brwilnie jutro będziemy wzmacniać spróchniałe elementy więźby dachowej, wkrótce zmieniać skorodowane poszycie dachu. Jutro też będę usiłował spotkać się z fachowcem od alarmu i podjąć starania, aby zainstalować nowe czujki ruchu jak również czujki dymu.
4.Niedziela adoracyjna i procesja w Brwilnie. W przyszłym miesiącu adoracja i procesja w Maszewie. Przemiennie.
5.Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, lub do duchowego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii. Zwyczajem lat poprzednich będziemy mieć od 6 do 14 sierpnia spotkania o 20.30. i duchowo poprzez modlitwę będziemy się łączyć z idącymi do naszej Matki.
6.Odwiedziny chorych od 8.30. W pierwsze piątki miesiąca będę chciał aby adoracja i spowiedź była w obu kościołach. 16.30 adoracja w Brwilnie i Msza św. o 17.00. Maszewo wystawienie Najświętszego Sakramentu i adorację będzie mieć o 17.30 a później o 18.00 msza św.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać. Rodzina Fabisiak złożyła ofiarę na kościół w Brwilnie 500zł.
8.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, którego możemy odbierać w zakrystii. Proszę o zgłaszanie woli prenumeraty.