XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
2.W piątek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.
3.Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
4.Podczas kolędy usłyszałem sugestię, aby zorganizować pielgrzymkę na Jasną Górę. Niestety, ale ze względów pandemicznych trzeba byłoby siedzieć w autobusie w maseczkach. Wzrastająca liczba zachorowań też nie sprzyja pielgrzymkom. Musimy poczekać na lepsze czasy. Drugi z postulatów, aby nagłośnić na zewnątrz pana Organistę postaram się spełnić w sierpniu.
5.Trwa kolęda. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary na potrzeby naszej Parafii. w tym tygodniu odwiedzimy:
12 VII Agrestowa, Morelowa, Śliwkowa, Wiśniowa, Mickiewicza 35-60
12 VII Świerkowa i Jodłowa i Lipnowska 28-24
13VII Cisowa, Lipnowska 30, Sosnowa, Cyprysowa, Modrzewiowa,
13 VII Dębowa, Lipnowska 67a, Akacjowa, Leśna 49
14VII Brzozowa, Grabowa, Leśna 25-43, Dębowa 29-31, Klonowa
14 VII Dębowa, Leśna1-10
15 VII Dobrzyńska 60-70, Lipnowska od 4-20, Piękna i Miła.
Maszewo /Płock/Mańkowo
15 VII Płock, ul. Dobrzyńska, ul. Lipnowska 1-39(nieparzyste)
16 VII Płock, ul. Maszewska, Długa
16 VII Mańkowo ul. Chabrowa , Wspólna 35-1.
17VII Mańkowo od nr. 29 – 54
17VII Mańkowo od nr. 73 – 55

19VII Mańkowo ul. Lipnowska 10-2, Wspólna 63-48, Słowackiego 13-1
20VII Mańkowo ul. Wspólna 32-49, ul Różana. 
21VII Mańkowo od nr.13 do 20A

6.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg Zapłać za ofiary złożone poza kolędą: pani Agnieszka 200zł, p. Gapińscy z Dębowej 300zł i anonimowo 500zł