XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
2.Dziś czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się dzisiaj, po każdej Mszy Świętej. Ofiary składane do puszek przeznaczone są zgodnie z zapowiedzią dla dotkniętych kataklizmem powodzi i misjonarzy.
3.W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, mija 77. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
4.6 sierpnia, z Płocka na Jasną Górę, wyruszy 40 Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej. Zachęcam do udziału w pielgrzymce w sposób duchowy. Ci, którzy chcą wziąć udział w takiej pielgrzymce niech się zapiszą w kancelarii parafialnej, by otrzymać Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego. Pielgrzymi powinni codziennie uczestniczyć w Mszy Świętej i odmawiać modlitwy zamieszczone w MPD, na poszczególne dni.
5.Kolęda dobiegła końca. Jeśli ktoś z nieobecnych chciałby abym pobłogosławił mieszkanie i byśmy się wspólnie pomodlili to bardzo proszę o kontakt w celu uzgodnienia dogodnego terminu. Serdecznie dziękuję za ofiary składane przy okazji kolędy. Przeznaczone będą na liczne potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Mury plebanii pną się w górę, niestety okres biedzący charakteryzuję się wzrostem cen materiałów budowlanych nawet ponad 100% rok do roku. Szkoda, że budowli nie rozpoczęliśmy w zeszłym roku. Niestety nie da się przewidzieć, czy ceny spadną, czy może nawet wzrosną więc trzeba kontynuować. Cieszą bardzo Ci Parafianie, którzy biorą udział i rozumieją potrzeby, które w miarę swoich możliwości starają się zaspokoić. Smuci przeogromna większość, którzy są tylko zapisani w księgach chrzcielnych i na tym się kończy ich bycie cząstką Kościoła i odpowiedzialność za Wspólnotę. Powszechnym staje się dla wielu podejście do Kościoła niczym do sklepu – do którego przychodzę jeśli potrzebuję coś zakupić. Poza skorzystaniem z „USŁUGI” nie można ich zobaczyć w kościele, czy na kolędzie. Patrząc się nasze społeczeństwo, trzeba powiedzieć, że jako chrześcijanie jesteśmy obecnie w mniejszości. Przykładem dobrego życia pełnym miłości powinniśmy pociągać do Chrystusa naszych bliskich i sąsiadów.
6.W przyszłą sobotę będziemy malować elewację kościoła lakierobejcą żywiczną altaxu. Chcących pomóc przy impregnacji kościoła zapraszam na godzinę 9.00 z pędzlami i naczyniami na farbę. Mam nadzieję, że będzie nas tyle, że pracę wykonamy szybko.
7.Dziś Ostatnia niedziela miesiąca (zmiana tajemnic różańcowych), w przyszłą pierwszą niedzielę adoracja i procesja w Brwilnie i Maszewie.
8.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg Zapłać za ofiary złożone poza kolędą: pastwo Wojtyccy 200zł, anonimowo 200 i państwo Zaczek 500zł.
9.Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.