XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po mszach o 9.30 i 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół świątyni.
2.We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
3.W piątek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
4.6 sierpnia, z Płocka na Jasną Górę, wyruszy 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej. Zachęcam do udziału w pielgrzymce w sposób duchowy. Ci, którzy chcą wziąć udział w takiej pielgrzymce niech się zapiszą w kancelarii parafialnej, by otrzymać Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego. Pielgrzymi powinni codziennie uczestniczyć w Mszy Świętej i odmawiać modlitwy zamieszczone w MPD, na poszczególne dni. W naszych kościołach będziemy mieć modlitewne apele o 18.00. Zaczynamy od Maszewa w piątek i przemiennie będziemy się spotykać.
5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w Brwilnie 0 16.30 i Maszewie o 17.30.
6.Wyjazd do chorych jak zwykle od 8.00.
7.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W sobotę, przy malowaniu kościoła w Brwilnie pracowali: Janusz Jeziorski, Danuta, Adrianna i Stanisław Gajewscy, Piotr z synami i Janusz Stupeccy, Jadwiga Rajkowska, Małżonkowie Jabłoński, Stefan Budnicki, małżonkowie Różyccy, Stanisław Bogucki. Bóg zapłać.
8.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.