XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
2.W poniedziałek wspominamy św. Teresę Benedyktę od Krzyża- patronkę Europy. We wtorek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.
3.W niedzielę obchodzimy uroczystość wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Tego dnia jest odpust w kościele w Brwilnie o godzinie 11.00. Mszę św. o: 8.00; 9.30 i 16.00 będą odprawione w Maszewie, a suma zostanie odprawiona o 11.00 w Brwilnie. W Brwilnie jeszcze msza o 17.15. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. dyrektor Marcin Sadowski – Zapraszam. Proszę na odpust asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami, druhów strażaków. W niedzielę i uroczystości nakazane zobowiązani jesteśmy do obecności na Mszy św. pod sankcją grzechu ciężkiego. Podczas wszystkich mszy św. poświęcenie bukiety ziół, kwiatów i warzyw.
4.15 sierpnia o godzinie 12.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie instalacji upamiętniającej najmłodszych obrońców Płocka przed bolszewicką nawałnicą w 1920 roku.
5.W kościele parafialnym pod chórem w Brwilnie pojawił się ciąg portretów przedstawiających proboszczów naszej parafii. Za inicjatywę i wykonanie tej pracy pod tytułem PAMIĘĆ I HISTORIA dziękuję państwu Różyckim.
6.Z racji tego, że w najbliższą niedzielę Matki Bożej Zielnej poproszę do piątku o kwiaty polne i ogrodowe, aby udekorować na tę uroczystość nasze kościoły. Do kościoła w Brwilnie, kwiaty proszę przekazać pani Zofii Różyckiej, a do Maszewa do mnie. W tą Maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
7.Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii od wspólnoty pierwszą piątkowej, jak również państwu Domańskim 500zł, z Ludwikowa 300zł.
8.Zapraszam na apele wieczorem o 18.00 wszystkich, którzy pragną pielgrzymować duchowo do stóp Matki Najświętszej. W Maszewie: wtorek i czwartek, w pozostałe dni w Brwilnie.
9.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego.
10.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.