Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

1.Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP i zarazem odpust w naszej parafii. Dziękuję wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu i przeżyciu tej uroczystości religijno – patriotycznej. Serdecznie dziękuję za kwiaty, które ofiarowali czciciele Matki Bożej. Kwiaty poukładały: w Brwilnie pani Zofia Różycka i w Maszewie – Monika Joanna i Katarzyna. Słowa podziękowania kieruje do asysty procesyjnej, służby liturgicznej ołtarza: ministrantów, lektorów, kantorów, oraz druhów strażaków z Brwilna i Maszewa . Wszystkim składam serdeczne podziękowanie. Suma odpustowa o 11.00 w Brwilnie koncelebrowana będzie przez ks. Marcina Sadowskiego – dyrektora wydziału duszpasterskiego i ks. Radosława Zawadzkiego – prefekta Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Bóg zapłać za dar modlitwy i słowa homilii.
2.29 sierpnia po mszy św. o godzinie 11.00 odbędzie się koncert prof. Uniwersytet Muzyczny Fr. Chopina Jerzego Maciejewskiego. Pan prof. bardzo ciekawie opowiada o Chopinie i jego twórczości uplastyczniając dźwięki. (Absolwent Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina Warszawie w klasie fortepianu prof. Marii Wiłkomirskiej. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat, a działalność artystyczną jeszcze w czasie studiów w Akademii Muzycznej. W tym okresie był wielokrotnym stypendystą Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Działalność pianisty przebiega w trzech zasadniczych nurtach: artystycznym, pedagogicznym i popularyzatorskim. Występuje z licznymi recitalami w miejscach związanych z Fryderykiem Chopinem (Żelazowej Woli, pod pomnikiem Chopina w Łazienkach i innych). Pianista uczestniczył w wielu renomowanych festiwalach muzycznych. Uczestniczy w licznych koncertach filharmonicznych w całym kraju, a także za granicą. Koncertował niemal w całej Europie oraz Meksyku i Korei Płd. Od kilku lat, dziedziną wyjątkowo intensywnej działalności artysty, stała się muzyka XX i XXI wieku. Dokonał szeregu prawykonań dzieł kompozytorów współczesnych zarówno solowych, kameralnych jak i z orkiestrą).
3.W ostatnim czasie panowie inżynierowie wycenili koszt wykonania dokumentacji na remont i rewitalizacje terenu wokół kościoła w Brwilnie. Wydatek jest duży bo opiewa na 40 500zł. Będę szukać wsparcia pisząc wniosek do konserwatora zabytków.
4.Bóg Zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu otrzymałem 600 i 500zł. Ponadto zostaliśmy obdarowani profesjonalnymi elektronicznymi organami kościelnymi Viscount, które będą służyć w kościele w Brwilnie. Bóg zapłać ofiarodawcy. Teraz już w obu kościołach mamy profesjonalny sprzęt tej samej marki. Pan Edward Różycki pomalował bramę do kościoła w Brwilnie- Bóg zapłać. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa.
5.Parafia Sikórz organizuję jednodniową autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę , w sobotę 4 września. Wyjazd spod kościoła w Sikorzu o godz. 5:00 rano, powrót planowany jest na godz. 20:00. Koszt wyjazdu 60,00 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii.
6.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.