XVIII niedziela zwykła

1.W ostatnim tygodniu udało się postawić na cmentarzach boksy w których będziemy mogli składować szkło i plastik. Zachęcam jednak, aby opakowania po wkładach do zniczy i szklane znicze zabierać do domu i tam odpowiednio segregować. Surowce te zostaną wtedy odzyskane. Śmieci przywiezione z cmentarza są niesegregowane i trafiają od razu na wysypisko. Jeśli zależy nam na środowisku to proszę o segregację w domach. Obok boksów zgodnie z tablicami będziemy składować ziemię i kwiaty, rośliny ? będzie to kompostownik, który trafi na pola. Osobno będą składowane wiązanki świerkowe.
2.W ostatnim tygodniu panowie: Janusz Stupecki i Stanisław Gajewski rozłożyli kable pod instalację alarmu antywłamaniowego i czujek dymu. Mam nadzieję, że w tym tygodniu już uda się zainstalować. Pan Krzysztof Kaczorowski pracował w kościele w Maszewie zabudowując otwory okienne, aby na zimę zmniejszyć przenikalność ciepła.
Pan Kazimierz Zieliński poprawił elewację kościoła w Maszewie uzupełniając tynki i pęknięcia. Pan Dawid Piórewicz nakreślił plan podłogi naszego kościoła, tak abym wiedział ile jest powierzchni podłogi, którą chciałbym zacząć kłaść na wiosnę. Podłogi do położenia w kościele jest jeszcze 350m2 nie licząc schodów na chór. Dziękuję też za zaangażowanie Panu Andrzejowi Staniszewskiemu i innym Parafianom, których jeszcze nie znam z nazwiska.
3.Kościół pięknie wygląda jeśli jest przyozdobiony w kwiaty. W Maszewie o to dba pani Lilianna z sklepu Kubuś, a w Brwilnie pani Zofia Różycka. Jest to jednak zbyt trudne i Panie te będą potrzebować wsparcia. Od przyszłego roku podzielimy naszą parafię i wprowadzimy jakieś dyżury, które zadbają o sprzątanie i wystrój kościołów.
4.6 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Kilka osób z naszej parafii weźmie w niej udział. Pragnących wziąć udział w pielgrzymce a z różnych racji nie mogących zachęcam do duchowego pielgrzymowania. Można jeszcze odbierać modlitewniki. Zapraszam począwszy od wtorku 6 sierpnia do wzięcia udziału w wieczornych spotkaniach o 20.30. Pierwszego dnia apel w Maszewie, drugiego w Brwilnie i tak na przemian.
5.Sierpień jest miesiącem w którym warto zachować abstynencje od napojów alkoholowych. Zachęca do tego Episkopat.
6.Dziś niedziela adoracyjna i procesja w Brwilnie.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać. Rodziny Lisieckich oraz bezimiennie złożyli ofiarę po 500zł, oraz Zofia Matlęga 100zł.

Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, którego możemy odbierać w zakrystii.
? o ?ekonomii nieba?, czyli o tym, że unikanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazanie wyboru dóbr prawdziwych
? o ekumenicznej wspólnocie Taizé, która cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych wiernych różnych wyznań
? dlaczego współczesna młodzież tak dobrze rozumie ideały powstańców