XIX niedziela zwykła

1.W czwartek obchodzimy uroczystość wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Tego dnia jest odpust w kościele w Brwilnie o godzinie 11.00. Nie będzie mszy św. o 9.30 a suma zostanie odprawiona o 11.00 nie w Maszewie jak zawsze a w Brwilnie. Zapraszam. Proszę na odpust asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami, druhów strażaków. Uroczystość zobowiązuje nas do obecności na Mszy św. pod sankcją grzechu ciężkiego tak jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo wianków na każdej mszy świętej.
2.Zapraszam na apele wieczorem o 20.30 wszystkich, którzy pragną pielgrzymować duchową do stóp Matki Najświętszej. W Brwilnie: poniedziałek i środę, dziś i w pozostałe dni w Maszewie.
3.W piątek panowie dokończyli zmieniać poszycie dachu na skorodowanej czci kościele w Brwilnie, wzmocniono również spróchniało konstrukcję wieżyczki dzięki drewnu Pana Janusza Stupeckiego i uszczelniono blachę tak by do środka poprzez sygnaturkę nie dostawały się opady.
4.W ubiegłym tygodniu udało się założyć alarm przeciw pożarowy i antywłamaniowy w kościele w Brwilnie.
5.Parafia nasza w darze otrzymała zabytkowy zegar do kościoła w Maszewie. Bóg Zapłać.
6.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać. Ofiary złożyli: Katarzyna Witkowska 400zł, Lech Wawrzyński z Maszewa Dużego 200zł. Pracowali w tym tygodniu dla naszej parafii: panie: Lilla Sobczak i Joanna Berdek, panowie: Lech Wawrzyński, Janusz Stupecki, Mirosław Kaczorowski, Robert Wyrzykowski.
7.Domu Seniora Leonianum w Sikorzu zaprasza na bezpłatne zajęcia dla Seniorów odbywających się w trzy razy w tygodniu:
– poniedziałek ? zajęcia kulinarne i plastyczne
– środa ? zajęcia sportowe
– piątek ? zajęcia komputerowe
Zajęcia rozpoczynają się o 9:30, a udział w nich jest bezpłatny. Zapraszamy!
Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, którego możemy odbierać w zakrystii.
? płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego,
? o istocie pielgrzymowania, czyli że pielgrzymka to wierne odbicie drogi chrześcijanina do nieba,
? w rozmowie z o. Zdzisławem Kijasem, autorem książki o św. Maksymilianie Kolbem, przybliżamy ludzki wymiar postaci tego wielkiego świętego,