XX niedziela zwykła

1.W najbliższym tygodniu 24 w sobotę wspominamy św. Bartłomieja Apostoła.
2.We wtorek najprawdopodobniej panie konserwatorki będą chciały zamontować pozostałe elementy ołtarza głównego po renowacji, kończąc w ten sposób prace związane z renowacją ołtarzy.
3.W sobotę 31 sierpnia na godzinę 9.00 zapraszam do kościoła w Brwilnie. Chciałbym tego dnia posprzątać generalnie kościół, usunąć wykładzinę dywanową i zastanowić się z Wami wspólnie nad dalszymi pracami w kościele.
4.Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca ? wymiana tajemnic różańcowych. Bardzo proszę o kontakt Pań Zelatorek ze mną.
5.1 września będziemy dziękować Panu Bogu za plony ziemi. Ceremoniom dożynkowym przewodniczą Starosta i Starościna dożynkowi. Najpierw wniesiony zostanie wieńce dożynkowy wykonany z kłosów zbóż, owoców, warzyw, polnych kwiatów. Następnie Starosta i Starościna wręczą bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów Gospodarzowi dożynek, którym najczęściej jest kapłan. Następnie składane są symboliczne dary z najnowszych plonów , przetwory mięsne, owoce – często stanowią one wystawę osiągnięć lokalnych rolników. Po mszy św. podzielimy się ?dożynkowym? chlebem.
6.Za renowację i uruchomienie zegara dziękuję Panu Robertowi Wyrzykowskiemu.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
8.W Gościu po który zapraszam do zakrystii:
? bezpłatny dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu w związku z 100. rocznicą wybuchu.,
? zainspirowaną uroczystością Wniebowzięcia NMP refleksję o ostatecznym celu naszej ziemskiej wędrówki, czyli o niebie;,
? wspomnienie o niedawno zmarłym księdzu aktorze Kazimierzu Orzechowskim.