XXI niedziela zwykła

1.Jutro uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
2.W sobotę 31 sierpnia różaniec przy mogile w lesie o 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji pomordowanych za ojczyznę i spoczywających na terenie naszej parafii.
3.W przyszłą niedzielę dożynki. Zapraszam na dziękczynienie Bogu wszystkich pracujących, nie tylko tych na roli do Brwilna na 9.30 i Maszewa na 11.00.
4.Przyszła niedziela miesiąca jest pierwszą, więc adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o 11.00 w Maszewie (bez procesji).
5.Na ręce pana Romana Myślińskiego składam serdeczne podziękowania za dorobienie furtki i obsadzenie jej przy bramie na cmentarzu w Maszewie. Oczyszczono i pomalowano równie tę bramę. Odkopano fundamenty kościoła i zabezpieczono folią tak aby woda nie dostawała się do piwnic. Jestem za to ogromnie wdzięczny, gdyż pracę i materiał nic nas nie kosztowały. Bóg zapłać. W tych pracach wspierali panowie Tomasz i Michał Myślińscy, oraz Jan Tarka.
6.W sobotę Pan Janusz Stupecki wraz z panem Stanisławem Gajewskim pracowali na wysokościach zmieniając lampy w kościele i przed kościołem, oraz pomalowali krzyż misyjny.
7.W sobotę generalne sprzątanie kościoła w Brwilnie od godziny 9.00. Zapraszam tych, którym los kościoła nie jest obojętny o obecności. Proszę zabrać ze sobą konieczny sprzęt.
8.W minionym tygodniu została zakończona renowacja ołtarza głównego w kościele w Brwilnie. Serdecznie dziękuję ks. kan. Henrykowi Lipce za podjęcie się tych prac. W montażu pomagali panowie, którym serdeczne Bóg zapłać.
9.Od dzisiaj w naszym kościele są hostię dla celiaków bez glutenu. Dotkniętych tą chorobą proszę o podejście do mnie na końcu rozdzielania komunii i poproszenie o komunię św. bez glutenu.
10.Serdecznie dziękuję ks. kan. Henrykowi za to, że podczas wakacji wspierał mnie i pomagał podczas niedzielnych mszy św. Od przyszłej niedzieli do naszej parafii będzie przyjeżdżać i wspierać mnie w posłudze duszpasterskiej ks. prof. Marcin Sadowski ? wykładowca w WSD w Płocku, dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku, diecezjalnym referentem ds. muzyki kościelnej i spraw organistowskich.
11.Już po raz 168 pielgrzymka z Płocka do Skępego w dniach od 6 do 10 września. Msz św. o godz. 6.30 na rozpoczęcie pielgrzymki. Zapisy na pielgrzymkę przed Farą w Płocku od 1 do 5 września w godzinach od 17.30 d0 18.30. Koszt wpisowego 20zł. Zachęcam do udziału.
12.Będąc w poprzedniej parafii zorganizowałem samolotową pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji w terminie od 23 września do 1 października. Zwolniło się jedno miejsce, jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam.
13.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
14.Zelatorki KŻR proszę o kontakt.