XXII niedziela zwykła

1.Od dzisiejszej niedzieli wspierać będzie mnie w posłudze duszpasterskiej ks. prof. Marcin Sadowski ? wykładowca w WSD w Płocku, dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego. Serdecznie witam i życzę, by Ksiądz czuł się pośród nas jak u siebie.
2.Dziś dożynki parafialne, dziękuję za przygotowanie wieńca pani Jadwidze oraz starostom dożynkowym.
3.Wczoraj sprzątaliśmy kościół w Brwilnie. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym. Ilość osób zaangażowanych przerosła moje oczekiwania. Wiele udało się nam zrobić. Kościół wygląda zdecydowanie lepiej.
4.Mszę święte w dni powszednie będę odprawiał zgodnie z zamówionymi intencjami, tak jak to czynił ks. kanonik. W Maszewie o 17.00 natomiast w Brwilnie o 18.00. pomysł odprawiania mszy co drugi dzień niestety się nie sprawdził, gdyż ja i zamawiający choć chcieli mszę w Maszewie musieliśmy jeździć do Brwilna. Lepiej będzie gdy uszanuję wolę zamawiających.
5.Jutro o godzinie 8.00 mszą św. rozpoczniemy w imię Boże nowy rok szkolny, tak aby na godzinę 9.00 być w szkole w Maszewie.
6.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi przed mszami świętymi szczególnie dzieci i młodzież, tak aby z łaską Bożą rozpocząć ten nowy rok szkolny.
7.Dzieci po mszach świętych będą otrzymywać kontrolki uczestnictwa (nalepki) które będą wklejać do specjalnych książeczek po które zapraszam już dziś.
8.Spotkanie z kandydatami do bierzmowania (uczniowie klas I szkół średnich) będzie w najbliższą niedzielę po mszy św. o godzinie 11.00. Młodzież będzie musiała zaopatrzyć się w indeksy, które będą do nabycia podczas spotkania w cenie 3 zł. W indeksach odnotowywać będziemy nasze praktyki religijne.
9.Spotkania dzieci przystępujących do I komunii świętej będą w trzecią niedziele miesiąca po mszy św. o 11.00.
10.Spotkania dzieci odnawiające przyrzeczenia Chrztu św. będą w czwartą niedzielę miesiąca po mszy św. o 11.00.
11.Już po raz 168 pielgrzymka z Płocka do Skępego w dniach od 6 do 10 września. Msz św. o godz. 6.30 na rozpoczęcie pielgrzymki. Zapisy na pielgrzymkę przed Farą w Płocku od 1 do 5 września w godzinach od 17.30 d0 18.30. Koszt wpisowego 20zł. Zachęcam do udziału. Tradycyjnie już mieszkańcy naszej parafii podejmują pielgrzymów w Maszewie Dużym koło kościoła herbatą i kawą, wszak to czas śniadania. Proszę o gościnność tak jak to było tradycyjnie.
12.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

13. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie zaprasza wszystkie osoby starsze z naszego regionu, przede wszystkim te, które wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny, do wzięcia udziału w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Przekroczenie progu szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Punktem kulminacyjnym akcji ?Przerwany Marsz? będzie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. 2 września godz. 10:00, SP w Wyszynie.
14. Zachęcam do lektury Gościa i Małego Gościa po którego zapraszam do zakrystii.