XXIII niedziela zwykła

1.Serdecznie dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do godnego przyjęcia pielgrzymów w piątek i jeśli możliwe to proszę jeszcze na wtorek na 14.50 o herbatę.
2.Dziś w niedzielę spotkanie z kandydatami do bierzmowania, a za tydzień z dziećmi i rodzicami przystępującymi do I komunii św. Spotkania są po mszy św. o 11.00.
3.W przyszłą niedzielę po mszach św. o 9.30 i 11.00 poświęcenie tornistrów. Nie może zabraknąć szczególnie pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją szkolną przygodę.
4.Zapraszam chętne dzieci, które niczym Roksana Węgiel chciały by należeć do scholii o zgłaszanie się. Jeśli ktoś z naszych parafian zechciałby poprowadzić, czy wspierać księdza Marcina w prowadzeniu scholii, grze na instrumencie będę szczęśliwy.
5.Chętnych chłopców zapraszam do bycia ministrantami. Proszę przychodźcie po mszy św. aby się zapisywać.
6.W piątek zapraszam dzieci na godzinę 16 30 do spowiedzi w związku ze zbliżającym się wspomnieniem naszego wielkiego patrona św. Stanisława Kostki. O 1700 msza święta z kazaniem skierowanym do Was kochane dzieci.
7.14 września (sobota)święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
8.W przyszła niedzielę w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na wsparcie KUL.
9.W zeszłym tygodniu otrzymałem ofiary na kościół: 1000 zł bez imiennie, 500 zł od państwa Zofii i Edwarda Różyckich i 300 od państwa Grażyny i Andrzeja Kobierskich z Maszewa.
10.W kościele w Maszewie chciałbym zainstalować drzwi (wiatrołap), który umożliwi w dni powszednie wchodzenie do kościoła by się pomodlić, jak również w czasie mszy św. wejść z płaczącym dzieckiem by nie przeszkadzać innym a równocześnie uczestniczyć w liturgii. Koszt takich drzwi to około 4500zł. Na wiosnę chciałbym w kościele położyć podłogę z granitu. Jest już projekt graficzny podłogi wykonany przez panią inż. Marlenę Domańską, która bezinteresownie wiele już pomogła naszej parafii i mnie.
11.Mam nadzieję, że w tym tygodniu usłyszymy w Maszewie już nowe dzwony elektroniczne.
12.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
13.Zachęcam do lektury Gościa po którego zapraszam do zakrystii.