XXIII Niedziela Zwykła

1.Dziś błogosławieństwo tornistrów, Spotkanie kandydatów do bierzmowania i I niedziela miesiąca.
2.Jutro przez naszą parafię przechodzi piesza pielgrzymka do Skępego. Serdecznie proszę wszystkich Parafian o przyjęcie Pątników gorącą herbatą i ciastem. Zazwyczaj zaangażowane było w to kilka osób, które już podupadają na zdrowiu. Bardzo proszę, aby tych Goszczących wesprzeć swoją blaszką ciasta, czy jakąś kwotą pieniężną. Nasze wsparcie możemy pozostawić w sklepie Kubuś.
3.Dziś po mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Za tydzień zapraszam dzieci i rodziców klas III mających przystąpić do I Komunii Świętej.
4.Dzieci chodzące do szkoły oprócz klas komunijnych (rozdam w szkole) proszę po mszy św., aby odbierały specjalną kartę na której będą dokumentować swoją obecność na niedzielnych mszach świętych.
5.We wtorek 8 września jest święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny tzw. Matki Bożej Siewnej. Modlimy się w intencji rolników i błogosławimy ziarno pod zasiew. Msza w Maszewie o 17.00.
6.Nasza parafia wraz ze szkołą w Maszewie organizuję wyjazd na pielgrzymkę do Rostkowa z Przasnysza. Chętne dzieci proszę o zapisywanie się w szkole u swoich katechetów. Wyjazd 18 września w sobotę o godzinie 9.00 i powrót około 16.00. Koszt uczestnictwa (wpisowe) na breloczek to 5 zł.
7.W przyszłą niedziele ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć KUL.
8.Wójt Gminy Stara Biała pan Sławomir Wrześniewski przypomina o konieczności wzięcia udziału w spisie powszechnym ludności i mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy dla zameldowanych na stałe i czasowo w naszej gminie. Spis kończy się we wrześniu.
9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej i błogosławionej niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego.
10.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł. Jest też specjalne wydanie prawie książkowe poświęcone błogosławionym Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Róży Czackiej – którzy byli nauczycielami i świadkami miłości Boga, bliźniego i Ojczyzny w cenie 10zł.