XXII Niedziela Zwykła

1.Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
2.Dziś dożynki w naszej Parafii. Dziękujmy Bogu za chleb powszedni, za nasze zdolności które nam służą do wykonania jak najrzetelniej naszych obowiązków zawodowych. Modlimy się o Boże błogosławieństwo na przyszłość. Bóg zapłać za zrobienie wieńca dożynkowego pani Jadwidze Rajkowskiej i za chleby pani Lilianie Sobczak i Panu Pawłowi Lisickiemu.
3.Dziś po mszy św. o godzinie 11.00 odbędzie się koncert prof. Uniwersytet Muzyczny Fr. Chopina Jerzego Maciejewskiego. Pan prof. bardzo ciekawie opowiada o Chopinie i jego twórczości uplastyczniając dźwięki. (Absolwent Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina Warszawie w klasie fortepianu prof. Marii Wiłkomirskiej. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat, a działalność artystyczną jeszcze w czasie studiów w Akademii Muzycznej. W tym okresie był wielokrotnym stypendystą Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Działalność pianisty przebiega w trzech zasadniczych nurtach: artystycznym, pedagogicznym i popularyzatorskim. Występuje z licznymi recitalami w miejscach związanych z Fryderykiem Chopinem (Żelazowej Woli, pod pomnikiem Chopina w Łazienkach i innych). Pianista uczestniczył w wielu renomowanych festiwalach muzycznych. Uczestniczy w licznych koncertach filharmonicznych w całym kraju, a także za granicą. Koncertował niemal w całej Europie oraz Meksyku i Korei Płd. Od kilku lat, dziedziną wyjątkowo intensywnej działalności artysty, stała się muzyka XX i XXI wieku. Dokonał szeregu prawykonań dzieł kompozytorów współczesnych zarówno solowych, kameralnych jak i z orkiestrą).
4.We wtorek 31 sierpnia różaniec przy mogile w lesie o 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji pomordowanych za ojczyznę i spoczywających na terenie naszej parafii. W środę przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
5.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolonego w naszym kościele będzie o godzinie 8.30. tak, aby nie kolidowało z rozpoczęciem w szkole w Maszewie. Zapraszam. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Można to uczynić zawsze od 16.30.
6.Pierwszy piątek miesiąca- Brwilno 16.30, Maszewo 17.30 – możliwość spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od 8.00.
7.Wznawiamy próby scholii po wakacjach. Próba dla dzieci chcących śpiewać i już należących do scholii w sobotę o godzinie 11.00. Zapraszam.
8.Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę 5 września w Brwilnie o 9.30 w Maszewie o 11.00.
9.Od przyszłej niedzieli o godzinie 11.00 będą mszę św. z udziałem dzieci. Po mszy św. o 11.00 w przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania.
10.Z tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła w Brwilnie na mszy św. o 9.30.
11.W minionym tygodniu pan Wiesław Szer przygotował otwory w ścianach i zainstalował głośniki, które nagłośnią plac wokół kościoła w Maszewie.
12.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego.
13.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i Małego Gościa