XXIII Niedziela Zwykła

1.Od dzisiejszej niedzieli w miarę możliwości będzie mnie wspierać w posłudze parafialnej ks. Radosław Zawadzki, który jest prefektem(wychowawcą) w Wyższym Seminarium Duchownym. Witam pośród nas Księdza Profesora i życzę, aby było pośród nas jak w domu.
2.Dziś przez naszą parafię przechodzi piesza pielgrzymka do Skępego. Serdecznie dziękuję, wszystkim, którzy okazali życzliwość i serdeczność przyjmując pielgrzymów.
3.Dziś błogosławieństwo tornistrów. Dziś msza święta w intencji Ojczyzny rozpocznie się w kościele w Maszewie Dużym o godz. 11.00. której przewodniczył będzie ks. prof. Wojciech Góralski. Po nabożeństwie, na placu przy kościele, rozpocznie się koncert patriotyczny. Wystąpią podczas niego nasza Gminna Orkiestra Dęta, zespół „Moja Rodzina”, zespół tańców historycznych MDK w Przasnyszu. Przewidziane jest też wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Koncertowi towarzyszyć będą wystawy – „Obrona Płocka 1920 r.” oraz „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”. Zaplanowane są też prezentacje 1 Wodnej Maszewskiej Drużyny Harcerzy Bractwa Harcerskiego Bandery „Białe Wilki”, płockiego oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy, Stowarzyszenia 4. Pułku Strzelców Konnych Ziemi Łęczyckiej, 64 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Płocku, I LO PUL im. 4. Pułku Strzelców Konnych w Płocku. Jest też przewidziana strefa dla dzieci i inne atrakcje.
4.Próba dzieci przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. będzie we wtorek, natomiast przed pierwszą komunią świętą w środę o godzinie 18.00. Obecność obowiązkowa. Kandydaci do bierzmowania- uczniowie klas I spotkanie po mszy o 11.00. Zamykamy zapisy!!!
5.We wtorek 8 września jest święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny tzw. Matki Bożej Siewnej. Modlimy się w intencji rolników i błogosławimy ziarno pod zasiew. Msza w Brwilnie o 17.00.
6.W przyszłą niedziele ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć KUL.
7.Gmina Stara Biała informuje o możliwości wypożyczenia opasek monitorujących życie. Opaski przeznaczone są dla osób po 60 tym roku życia, których stan zdrowia powoduje konieczność monitorowania podstawowych funkcji życiowych. Pomoc szczególnie adresowana jest do osób z chorobą Alzheimera lub z innymi chorobami powodującymi zaburzenia pamięci lub orientacji, ale także dla osób z chorobami serca. Opaska monitoruje podstawowe funkcje życiowe, wyposażona jest w GPS oraz w czujnik upadku, jak również umożliwia wysłanie sygnału alarmowego, który odebrany zostanie przez centrum teleopieki. Opaska będzie pomocna zarówno dla osób chorych jak i dla ich opiekunów, którzy zyskają wiedzę o swoich podopiecznych podczas swojej nieobecności za pośrednictwem własnego telefonu komórkowego. Informacji udziela Referat Inwestycji i Rozwoju Urzędu Gminy Stara Biała.
8.Pomimo obfitych opadów deszczu udało się zakończyć ocieplanie kościoła w Maszewie. Bóg zapłać pracującym panom: Janowi Tarce, Marcinowi Zalewskiemu, Kazimierzowi Zielińskiemu, Zygmuntowi Borowskiemu. Krzepiła nas poczęstunkami Pani Lilianna ze sklepu KUBUS.
9.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. Ofiary na potrzeby remontowe przekazali: Państwo Moderaccy z Mańkowa 500zł, anonimowo 300zł i wspólnota pierwszo piątkowa 200zł.
10.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego