XXII Niedziela Zwykła

1.Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
2.Dziś dożynki w naszej Parafii. Dziękujmy Bogu za chleb powszedni, za nasze zdolności które nam służą do wykonania jak najrzetelniej naszych obowiązków zawodowych. Modlimy się o Boże błogosławieństwo na przyszłość. Bóg zapłać za zrobienie wieńca dożynkowego pani Jadwidze Rajkowskiej i za chleby państwu Lilianie Sobczak i Pawłowi Lisickiemu.
3.W poniedziałek 31 sierpnia różaniec przy mogile w lesie o 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji pomordowanych za ojczyznę i spoczywających na terenie naszej parafii. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
4.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolonego w naszym kościele będzie o godzinie 8.00. tak, aby nie kolidowało z rozpoczęciem w szkole w Maszewie, która jest najlepszą pod względem uzyskanych wyników w powiecie Płockim. Zapraszam. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Można to uczynić zawsze od 16.30.
5.Próba przed pierwszą komunią św. dzieci klas IV w czwartek o godzinie 18.00 zapraszam.
6.Pierwszy piątek miesiąca- Brwilno 16.30, Maszewo 17.30 – możliwość spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu.
7.Wznawiamy próby scholii, które przerwało zamknięcie społeczne. Próba dla dzieci chcących śpiewać i już należących do scholii w sobotę o godzinie 15.00. Zapraszam.
8.Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę 6 września w Brwilnie o 9.30 w Maszewie o 11.00.
9.Od przyszłej niedzieli o godzinie 11.00 będą mszę św. z udziałem dzieci, będą rozdawane kontrolki-obrazki.
10.6 września po mszy św. o godzinie 11.00 koncert piosenek patriotycznych i inne atrakcje przed kościołem.
11.Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła w Brwilnie na mszy św. o 9.30. Do kościoła w Brwilnie zakupiłem monstrancje, która będzie nam służyć do wystawienia Najświętszego Sakramentu w dni powszednie.
12.Dzisiejsza niedziela jest ostatnią podczas której przebywał i modlił się z nami ks. Marcin Sadowski, który jako liturgista słowem i przykładem celebry ukazywał nam piękną i głębie liturgii. Ks. Dyrektor odpowiedzialny za śpiewy w naszej diecezji swoim śpiewem ubogacał również nasze przeżywanie mszy św. Bóg zapłać za ten rok posługi w naszej wspólnocie.
13.W minionym tygodniu przy ocieplaniu kościoła pracowali: Ryszard Ignaczak, Jan Tarka, Marcin Zalewski, Kazimierz Zieliński pomagali: Lech Wawrzyński, Andrzej Staniszewski. Krzepiła nas poczęstunkami Pani Lilianna ze sklepu KUBUS. Parapety wykonał i zainstalował pan Roman Myśliński.
14.W kościele w Brwilnie mamy ciężką, dużą monstrancje jak mówi inskrypcja na niej „kupioną za składkowe pieniądze, zebrane przez J. Młodeckiego od parafian Brwileńskich przebywających w Ameryce w Detroit Proboszcz ks. T. Kowalewski. Brwilno 1903r.” Ja zakupiłem taką małą, która na stałe będzie w tabernakulum, a używać będziemy jej w dni powszednie. Na tabernakulum stoi duży mosiężny krzyż, który zyskał drugie życie dzięki renowacji p. Roberta Wyrzykowskiego.
15.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. Ofiary na potrzeby remontowe przekazali: na konto pan Rajmund 500zł, oraz Karolin i Piotr -500zł i anonimowo 300 i 200zł.
16.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i Małego Gościa