XXIV Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
2.Św. Stanisław Kostka jest też patronem naszej płockiej diecezji. 19 września w Rostkowie w miejscu urodzin św. Stanisława odbędą się uroczystości diecezjalne pod przewodnictwem ks. biskupa Mirosława Milewskiego.
3.W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
4.15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
5.W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
6.W dzisiejszą niedzielę biorąc udział w kiermaszu ciast przed kościołem po mszach o 8 i 11 wesprzemy chorą Zosię.
7.Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na wsparcie katolików i świątyń w Ziemi Świętej.
8.Zachęcam do nabycia kalendarza rolników, jest to jak poprzednio ciekawe wydanie książkowe w cenie 30zł.
9.Próba przed odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Świętego w środę o 18.00, przed I komunią świętą w czwartek o 18.00.
10.Sprzątanie kościoła w Brwilnie 19 września sobota od 9.00
11.W przyszłą niedzielę na mszy św. o 11.00 dzieci naszej parafii przystąpią do I komunii świętej. Bardzo proszę nie zainteresowanych tą uroczystością o przyjście do kościoła na inną godzinę jeśli usiąść w ławce. W ławkach będą siedzieć dzieci z rodzicami.
12.Wójt Gminy Stara Biała informuje, że przez trzy miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.
Aby wziąć udział w spisie rolnym, należy samodzielne wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić na Infolinię Spisową i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w urzędzie gminy Stara Biała.