XXV Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.Dzisiejszej niedzieli dzieci klas IV przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa Komunii Świętej. Zapraszam na biały tydzień na godzinę 17.00. Bóg zapłać rodzicom za zaangażowanie, posprzątanie kościoła, przygotowanie uroczystości i dar ołtarza.
2.W przyszłą niedzielę dzieci klas V odnowią przyrzeczenia Chrztu Świętego o godzinie 11.00. Bardzo proszę niezainteresowanych uroczystością o wybranie innej godziny Mszy świętej. Nie będzie miejsc siedzących.
3.W mienionym tygodniu przy malowaniu podwalin kościoła w Brwilnie pracowali panowie Grzegorz Rosiak i Edward Różycki. Panu Grzegorzowi składam serdeczne podziękowania za ofiarowaną farbę. W sobotę pracowali Magdalena Borowska, Grażyna Borowska, Elżbietka Sobczak, Alicja Mikulicz, Zofia Różycka, Stefan Brudnicki, Mirosław Kaczorowski, Edward Różycki, Rajmund Zaczek, Leszek Klaś.
5.Trwają pracę związane z malowaniem kościoła w Maszewie. W ostatnim tygodniu pracowali panowie: Arkadiusz i Władysław Trojanowscy, Jan Tarka i Kazimierz Zieliński. Zostało jeszcze trochę pracy przy malowaniu, chcemy też ułożyć opaskę wokół fundamentu z płytek betonowych. Bardzo proszę o pomoc. Nawet jeden dzień pracy znaczy dużo. Ofiarami pieniężnymi wsparli tę inwestycję: Marek Martynowski 1000zł, Józef Kardaś 300 zł, bezimiennie 200zł. Bóg zapłać firmie Budomont za wsparcie naszej parafii.
6.Serdecznie dziękuję panom Krzysztofowi Jędrzejewskiemu i Ireneuszowi Kasprawiowiczowi za naprawienie obróbek blacharskich na kościele w Maszewie Dużym. Dzięki tej pracy nie będzie niszczeć świeżo pomalowana elewacja.
7.Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Dzisiejsze ofiary z dzisiejszej niedzieli (zgodnie z zaleceniem ks. Bpa Piotra Libery) są przeznaczone na opłacenie koncesji dla Katolickiego Radia Diecezji Płockiej (KRDP).
8.W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
9.W środę, 23 września, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą.
10.W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.
11.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego.
12.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.