XXVI Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja o Mszy św. o 11.00. Proszę asystę i dziewczynki sypiące kwiatkami. Po mszy będzie spotkanie dla rodziców i dzieci chcących przystąpić do I Komunii Św. w przyszłym roku w naszej parafii.
2.Dzisiejszej niedzieli dzieci klas V odnowiły przyrzeczenia Chrztu Świętego. Zapraszam na biały tydzień na godzinę 17.00. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza. Dziękuję pani Anecie za pomoc w przygotowaniu uroczystości, oraz udział w jej przebiegu.
3.Wkrótce rozpoczyna się miesiąc październik, podczas którego modlimy się na różańcu. Różaniec w Brwilnie będzie w dni powszednie o 18.00. Jeśli ktoś będzie chciał mszę św. to będzie ona sprawowana po różańcu. Różaniec w Maszewie Dużym będzie o 16.30, a po nim bezpośrednio msza św. około godziny 17.00. Zapraszam serdecznie, dzieci, młodzież szczególnie bierzmowanych i nas wszystkich do tego, aby spełnić prośbę Matki Bożej, która zawsze podczas objawień wzywała ludzi do odmawiania różańca.
4.Dziś ostatnia niedziela miesiąca – spotkanie KŻR.
5.We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
6.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od 8.30. Nabożeństwo i spowiedź w Brwilnie od 16.30, a w Maszewie od 17.30.
7.Zakończyliśmy malowanie kościoła w Maszewie. W ostatnim tygodniu pracowali panowie: Arkadiusz i Władysław Trojanowscy, Jan Tarka i Kazimierz Zieliński. Dodatkowo udało się wykonać wokół kościoła betonową opaskę, którą ułożyli panowie: Jan Tarka, Kazimierz Zieliński i Marcin Zalewski. Pan Wiesław Szer naprawia i maluje żaluzje w wierzy kościoła. Pracę tę wsparli finansowo dwie rodziny z Brwilna ofiarą po 500zł, oraz Józef Przybylski kwotą 200zł.
8.W przyszłą niedzielę ofiarami na tacę wesprzemy Stolicę Apostolską.
9.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego.
10.Zachęcam do lektury Małego Gościa i Gościa Niedzielnego.
11.Zachęcamy wszystkich mieszkańców Płocka do głosowania na projekt nr 33 w Budżecie Obywatelskim naszego miasta. Dotyczy on upamiętnienia miejsca w pobliżu Orlen Areny, w którym w 1991 r. św. Jan Paweł II sprawował w Płocku Mszę św. Głosy można oddawać osobiście w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Misjonarska 22 w Płocku, oraz internetowo. Szczegóły na plakatach i ulotkach, dostępnych w kościele. Liczy się każdy głos.