XXVII Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00, będzie krótkie spotkanie z dziećmi kl. III. Będzie też adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła, z racji pierwszej niedzieli października.
2.Dla dzieci chodzących do kościoła są planszę na które nakleja się nalepki – kontroli z niedzielnych Mszy św.
3.W środę o godzinie 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania – uczniów klas II szkół średnich. Bierzmowanie wraz z wizytacją będzie 27 października (wtorek) o godzinie 17.00.
4.Pan Wiesław Szer naprawił i pomalował żaluzje w wieży kościoła. Ofiarę złożyli anonimowo 300zł, Barbara i Wiesław Zalewscy 300zł., Józef Kosewski 200zł, wspólnota I piątkowa 250zł.
5.Serdecznie dziękuję za ufundowanie poduszek procesyjnych i odnowienie starych.
6.Robienie dokumentacji kościoła w Brwilnie postępuję, po skończeniu będziemy szukać wsparcia w różnych instytucjach i zbierać na udział własny.
7.W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszych kościołach: Maszewo 16.30 i Brwilno 18.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.
8.Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.
9.W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października.
10.W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.
11.W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
12.Ofiary z dzisiejszej niedzieli, składane na tacę, przeznaczamy na tzw. „Świętopietrze”. Jest to zalecenie ks. abpa Salvatore Pennachio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.
13.Rycerze Jana Pawła II zapraszają chętnych mężczyzn do utworzenia w Parafii nowej Chorągwi. Bratem Rycerzem Zakonu Jana Pawła II może zostać mężczyzna – katolik, żyjący w pełnej łączności ze Stolicą Apostolską, zarekomendowany przez co najmniej jednego z Braci Rycerzy lub duchownego katolickiego i zobowiązujący się do przestrzegania Reguły Zakonu, która reguluje zasady jego funkcjonowania. Ustanawia ona m.in. cztery stopnie (charyzmaty) rycerskie: I – Wiara, II – Miłosierdzie, III – Solidarność, IV – Patriotyzm.
14.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego.
15.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.