XXVIII Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.Dziś Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Przed kościołem zbiórka do puszek zapowiadana tydzień temu listem Episkopatu na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
2.W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.
3.Możemy nabywać świecę Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 6 (mała) i 12(kula) zł.
4.Wierząc w prawdę o świętych obcowaniu – wierzymy, że osoby pielgrzymujące na ziemi mogą dodatkowo ofiarowywać w intencji zmarłych pokutujących swe umartwienia i dobre uczynki. Tak w Kościołach katolickich jak i prawosławnych, praktykowana jest modlitwa wiernych, nie tylko za siebie nawzajem, ale także za zmarłych, w formie wypominek. Modlitwa tych, którzy pielgrzymują jeszcze na ziemi potrzebna jest tym, którzy przeszli przez śmierć. Dlatego wiara Kościoła odnosi zbawienne skutki Ofiary Mszy świętej także do zmarłych – w popularnym słownictwie nazywa się to zamawianiem Mszy za zmarłych. I odwrotnie – zmarli, którzy weszli już do odpoczynku Królestwa, mogą się wstawiać za zmarłych poddanych oczyszczeniu, oraz za wiernych na ziemi.
5.Można zamawiać wypominki całoroczne i jednorazowe. Jest też nowy kalendarz, zachęcam do zamawiania mszy św. w intencji naszych bliskich zmarłych.
6.W przyszła niedzielę liczenie wiernych. Dzieci, które zbierają karteczki mogą jeszcze odebrać plansze do ich wklejania. Szczególnie dzieci komunijne.
7.Spotkanie dzieci klas w IV – odnawiających przyrzeczenia chrztu św. za tydzień po mszy św. o 11.00. Za dwa tyg. spotkanie z bierzmowanymi- próba generalna ze świadkami i tymi którzy będą brać udział w wizytacji, czyli zdającymi sprawozdania.
8.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary z tacy przeznaczone są na Misje.
9.Dziękuję za pracę przy kościele w Brwilnie panom Grzegorzowi Rosiakowi i Edmundowi Różyckiemu, przy kościele w Maszewie naświetlacz zmienili panowie Janusz Stupecki i Krzysztof Perkowski. W zeszłym tygodniu panowie Jan Tarka i Ryszard Ignaczak pomalowali stopnie schodów wokół kościoła, wykończyli opaskę betonową krawężnikiem i zabezpieczyli otwory wieży kościelnej przed wiatrem i ptakami.
10.Dziękuję za ofiarę na kościół: bezimiennie 1000zł, Jan i Alicja Murawscy 200zł, Wspólnota Krwi Chrystusa 320zł,
11.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom, a szczególnie panu Edwardowi mojemu Współpracownikowi z Maszewa życzę Błogosławieństwa Bożego.
12.Próba scholii o 13 w sobotę, zapraszam chętnych.
13.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.