XXIX Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.Wychodząc naprzeciw prośbom mieszkańców Mańkowa ks. Biskup Piotr 12 października wydał dekret, na mocy którego miejscowość Mańkowo z wyjątkiem numerów domów od 22 do 28 będzie przynależeć do parafii p.w. św. Andrzeja Ap. w Brwilnie.
2.Bóg zapłać za ofiarę na kościół: Grażyna Machowska 300zł.
3.Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczamy na misje.
4.Dziś po mszy św. o 11.00 spotkanie dzieci klas IV odnawiających przyrzeczenia Chrztu św. Za tydzień próba generalna przed wizytacją biskupa i bierzmowaniem.
5.Spowiedź przed bierzmowaniem w sobotę od godziny 9.00 do 11.00 zgodnie z harmonogramem podanym na próbie. Po spowiedzi odbieramy krzyże i kartki, które oddamy ks. Biskupowi w trakcie bierzmowania. Jeśli ktoś czegoś nie dopełnił, proszę aby to zrobił do soboty. W sobotę usunę już tych wszystkich z listy.
6.Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszych kościołach w Maszewie o 16.30, a w Brwilnie o 17.45.
7.W dalszym ciągu mszę św. z udziałem dzieci będziemy mieć o godzinie 11.00, ale w okresie covidowym bez scholii.
8.Firma, która szyła nam alby komunijne bardzo podrożyła ofertę, w związku z tym znalazłem inną, która będzie szyć na poziomie cen z roku obecnego. W związku z tym musimy po raz kolejny dokonać pomiarów dzieci zgodnie z formularzem, który proszę odebrać w przyszłą niedzielę i wypełniony zwrócić. Są jeszcze planszę na karteczki niedzielne dla dzeci.
9.Kupując świecę Caritas wesprzemy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
10.Można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe, oraz mszę św. na rok przyszły.
11.Wójt Gminy przypomina, że wciąż trwa Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Możliwości udziału w spisie rolnym jest wiele, a czasu na wypełnienie obowiązku coraz mniej. Ze względu na bezpieczeństwo najlepiej spisać się przez Internet, skorzystać z punktu spisowego w urzędzie gminy, lub zadzwonić na Infolinię Spisową i spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym. Z rolnikami, którzy do tej pory nie spisali się samodzielnie może kontaktować się rachmistrz.
12.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego.
13.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.