XXX Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.Dziś po mszy św. o godzinie 11.00 próba generalna kandydatów do bierzmowania. Wizytacja i bierzmowanie odbędzie się 27 X w okrojonej formie.
1530 – Msza św. w Brwilnie. Modlitwa na cmentarzu grzebalnym w Brwilnie
1600 – Modlitwa za zmarłych na cmentarzu grzebalnym w Maszewie
1630 – modlitwa różańcowa
1700 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania (Na Mszy św. będą tylko sami bierzmowani tak, aby nie przekroczyć 85 osób ogółem)
2.W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku ze względu na korona wirusa odwołano wszystkie celebry na cmentarzach. Mszę św. będą zgodnie z niedzielnym porządkiem: Brwilno 9.30 i 17.15, Maszewo 8.00, 11.00 i 16.00. Niestety nie będzie też wypominek jednorazowych odczytywanych na cmentarzu. Wypominki jednorazowe odczytam i odprawie w intencjach tych zmarłych mszę św. w Brwilnie o 9.30 i w Maszewie o 11.00.
3.W zaduszki 2 listopada, mszę św. będą w: Brwilnie o 11.00, Maszewie o 9.00 i 17.00.
4.W tym roku również nie będzie modlitwy w lesie „przy mogile”
5.Wszystkich, którzy 31 października i 1 listopada będą kierować się na cmentarze w Płocku, by skorzystali z oferty Komunikacji Miejskiej, ponieważ część ulic w okolicach nekropolii – podobnie jak w latach ubiegłych – zostanie w tych dniach całkowicie zamknięta. Szczegóły znajdziemy na przystankach autobusowych.
6.Od 1 do 8 listopada,, a w tym roku przez cały listopad każdy wierny może uzyskać specjalny odpust zupełny (jeden w danym dniu), który ofiaruje się za zmarłych pokutujących w czyśćcu.
Specjalnymi warunkami dla uzyskania odpustu są:
• pobożne nawiedzenie cmentarza;
• odmówienie, choćby w myśli, modlitwy za zmarłych.
Wymagane jest też zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, do których należą:
• bycie w stanie łaski uświęcającej;
• przyjęcie Komunii świętej;
• odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego przez odmówienie jeden raz „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”;
• wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.
Odpusty i modlitwa za naszych zmarłych to najpiękniejsze dary, jakimi możemy ich obdarzyć
7.Możemy zamawiać wypominki – modlitwy które będą odczytywane przez cały rok, jak również mszę święte w intencji naszych zmarłych.
8.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Bóg zapłać za ofiary na kościół: Beata i Tomasz 400, oraz Rajmund Zaczek 500zł. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego.
Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.