XXIV Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.W mienionym tygodniu przez naszą Parafię przechodzili pielgrzymi do Skępego. Bardzo serdecznie dziękuję za przyjęcie pielgrzymów herbatą i ciastem. Włączyło się w poczęstunek kilka rodzin. Myślę, że w przyszłym roku będziemy podejmować pielgrzymów przyniesionym z domów pokarmem, podobnie jak to jest w innych parafiach. Serdecznie dziękuję za opłacenie serwisu TOI TOI na pobyt pielgrzymki sąsiadom – państwu Sobczak.
2.Dziś po mszy św. o 11.00 spotkanie z dziećmi przyjmującymi I Komunię św. Za tydzień spotkanie z dziećmi klas IV.
3.Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
4.Św. Stanisław Kostka jest też patronem naszej płockiej diecezji. 18 września w Rostkowie w miejscu urodzin św. Stanisława odbędą się uroczystości diecezjalne pod przewodnictwem ks. biskupa Mirosława Milewskiego.
5.We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
6.15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
7.W piątek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
8.Zachęcam do nabycia kalendarza rolników, jest to jak poprzednio ciekawe wydanie książkowe w cenie 30zł.
9.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego.
10.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
11.W przyszłą niedzielę 19 września 2021 roku Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek wesprzemy Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
12.Od poniedziałku 4 października planujemy w naszej parafii rozpocząć Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Trwają one 10 tygodni i są skierowane do osób młodych, które ukończy 17 lat oraz do dorosłych – bez względu na wiek. Generalnie polegają na codziennej modlitwie osobistej, podczas której uczestnik będzie rozważać określony fragment Pisma Świętego, jednocześnie odnosząc go do własnego życia. Ważną częścią są także cotygodniowe spotkania w kościele, które będą składały się miedzy innymi ze wspólnej modlitwy i konferencji wprowadzającej w dany tydzień rozważań. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy są okazją do tego by doświadczyć mocy i miłości Boga, by w dojrzały, zdecydowany i osobisty sposób zwrócić się ku Jezusowi Chrystusowi oraz aby przyjąć Osobę Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich pragnących doświadczyć w swoim życiu spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Tym, który jest, żyje i działa z mocą.
13.Dzień wcześniej czyli 3 października będziemy przeżywać niedzielę ewangelizacyjną. Na każdej Mszy Świętej zarówno w Brwilnie, jak i w Maszewie członkowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym będą opowiadać o swoim doświadczeniu spotkania z Panem Jezusem.