XXV Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.Dziś spotkanie dzieci klas IV po mszy św. 0 11.00. Jak zawsze w ostatnią niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą I niedziele miesiąca adoracja i procesja po mszy św. o 9.30.
2.W przyszłą niedzielę będziemy w kościołach całej Polski liczyć uczestniczących w Mszy św. i przyjmujących Komunię Świętą.
3.Podczas ostatniej niedzieli w kościele w Brwilnie pytałem się uczestników liturgii co zrobić z wymagającym kapitalnego remontu budynkiem plebanii w Brwilnie. Dwie osoby były za tym, aby pozostawić budynek w takim stanie jakim jest nie robiąc nic. 41 osób było za tym, aby spróbować wydzierżawić budynek komuś kto zechce go wyremontować i wykorzystać pod działalność . Od głosu wstrzymało się 33 osoby. Spora część będących na mszy św. nie wzięła udziału w głosowaniu. W związku z taką decyzją większości zapraszam chcących wydzierżawić budynek plebanii wraz z siedliskiem o kontaktu. Proszę też Was kochani Parafianie o szukanie chętnych.
4.Dziś w Niedzielę Środków Społecznego Przekazu ofiarami do puszek wspieramy nasze Radio Diecezji Płock. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
5.We wtorek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
6.W czwartek, 23 września, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą.
7.W przyszłą niedzielę, 26 września, w Kościele będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.
8.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. Za zasuszone hortensje dziękuję pani Krystynie Markowskiej. Za ułożenie bukietów paniom Monice i Katarzynie.
9.Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.