XXVI Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.Dziś w kościołach naszej Ojczyzny liczenie wiernych.
2.Z racji na wzrastająca liczbę zakażeń COVID 19 znów msza św. sobotnia o 17.00 w Maszewie będzie mszą niedzielną, czyli uczestnicząc w tej mszy św. wypełniamy nakaz obecności na mszy św. niedzielnej. W najbliższą sobotę po mszy św. o 17.00 swoje spotkanie mają kandydaci do bierzmowania.
3.Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja o Mszy św. o 9.30. Proszę asystę i dziewczynki sypiące kwiatkami.
4.Wkrótce rozpoczyna się miesiąc październik, podczas którego modlimy się na różańcu. Różaniec w Brwilnie będzie w dni powszednie o 18.00. Jeśli ktoś będzie chciał mszę św. to będzie ona sprawowana po różańcu. Różaniec w Maszewie Dużym będzie o 16.30, a po nim bezpośrednio msza św. około godziny 17.00. Zapraszam serdecznie, dzieci, młodzież szczególnie bierzmowanych i nas wszystkich do tego, aby spełnić prośbę Matki Bożej, która zawsze podczas objawień wzywała ludzi do odmawiania różańca.
5.W I piątek października – pierwszego dnia różańca, kolejność nabożeństw odwrócona (Brwilno 16.30, Maszewo 17.30). Odwiedziny chorych od 8.00.
6.Dziś ostatnia niedziela miesiąca – spotkanie KŻR.
7.W środę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W sobotę, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
8.Za zmianę naświetlacza w kościele w Maszewie dziękuję panom: Januszowi Stupeckiemu, Krzysztofowi Perkowskiemu, Bartoszowi Kierzkowskiemu.
9.Na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Wszyscy mieszkańcy Polski na mocy stosownej ustawy są zobowiązani do udziału w tym badaniu. Spis trwa jeszcze kilka dni i kończy się 30 września 2021 r. Wójt Gminy Stara Biała Sławomir Wawrzyński prosi o niezwłoczne wypełnienie obowiązku spisowego. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej spis.gov.pl lub pod numerem telefonu 22 279 99 99”.
10.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii w kwocie 1000, 500 (państwo Zaczek) i 200zł.
11.Zachęcam do lektury Małego Gościa i Gościa Niedzielnego.