XXVII Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.W sobotę po mszy św. o 17.00 odbyło się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Za tydzień w sobotę po mszy o 17.00 w zapraszam uczniów klas III.
2.W pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. o 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.
3.Podczas ostatniej niedzieli w kościołach było nas 716 osób, komunię św. przyjęło 259osób. (8.00-110 ; 9.30-92; 11.00-303; 16.00-163; 17.15-52)
4.Jutro w kościele w Maszewie o 19.00 rozpoczniemy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Trwają one 10 tygodni i są skierowane do osób młodych, które ukończy 17 lat oraz do dorosłych – bez względu na wiek. Generalnie polegają na codziennej modlitwie osobistej, podczas której uczestnik będzie rozważać określony fragment Pisma Świętego, jednocześnie odnosząc go do własnego życia. Ważną częścią są także cotygodniowe spotkania w kościele, które będą składały się miedzy innymi ze wspólnej modlitwy i konferencji wprowadzającej w dany tydzień rozważań. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy są okazją do tego by doświadczyć mocy i miłości Boga, by w dojrzały, zdecydowany i osobisty sposób zwrócić się ku Jezusowi Chrystusowi oraz aby przyjąć Osobę Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich pragnących doświadczyć w swoim życiu spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Tym, który jest, żyje i działa z mocą.
5.W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszych kościołach: Maszewo 16.30 i Brwilno 17.45. W niedzielę różaniec o 15.30 w Maszewie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.
6.W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w czwartek, 7 października.
7.W przyszłą niedzielę, 10 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
8.Moim marzeniem jest aby w naszej Parafii powstała Chorągiew Zakonu Braci Jana Pawła II. Bratem Rycerzem Zakonu Jana Pawła II może zostać mężczyzna – katolik, żyjący w pełnej łączności ze Stolicą Apostolską, zarekomendowany przez co najmniej jednego z Braci Rycerzy lub duchownego katolickiego i zobowiązujący się do przestrzegania Reguły Zakonu, która reguluje zasady jego funkcjonowania. Ustanawia ona m.in. cztery stopnie (charyzmaty) rycerskie: I – Wiara, II – Miłosierdzie, III – Solidarność, IV – Patriotyzm.
9.W ostatnim tygodniu zaczęto ściągać eternit azbestowy z budynków gospodarczych w Brwilnie, które wkrótce zostaną rozebrane. Wymagającej remontu generalnego plebanii nikt nie chcę wynająć. Małżeństwo, które było zainteresowane na wiosnę wynajęciem budynku i utworzeniem tam kwatery pracowniczej widząc sprzeciw części mieszkańców postanowiło wybudować taki obiekt na własnym gruncie. Proszę więc szukajmy chętnych do dzierżawy tego budynku.
10.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. W ubiegłym tygodniu otrzymałem dwie ofiary 300 i 250zł.Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego.
11.Dziękuję za dekoracje kościołów paniom: Zofii, Monice i Joannie.
12.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.