XXVIII Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.Dziś Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Przed kościołem zbiórka do puszek zapowiadana tydzień temu listem Episkopatu na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
2.W czwartek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą.
3.Wierząc w prawdę o świętych obcowaniu – wierzymy, że osoby pielgrzymujące na ziemi mogą dodatkowo ofiarowywać w intencji zmarłych pokutujących swe umartwienia i dobre uczynki. Tak w Kościołach katolickich jak i prawosławnych, praktykowana jest modlitwa wiernych, nie tylko za siebie nawzajem, ale także za zmarłych, w formie wypominek. Modlitwa tych, którzy pielgrzymują jeszcze na ziemi potrzebna jest tym, którzy przeszli przez śmierć. Dlatego wiara Kościoła odnosi zbawienne skutki Ofiary Mszy świętej także do zmarłych – w popularnym słownictwie nazywa się to zamawianiem Mszy za zmarłych. I odwrotnie – zmarli, którzy weszli już do odpoczynku Królestwa, mogą się wstawiać za zmarłych poddanych oczyszczeniu, oraz za wiernych na ziemi.
4.Można zamawiać wypominki całoroczne i jednorazowe. Jest też nowy kalendarz, zachęcam do zamawiania mszy św. w intencji naszych bliskich zmarłych.
5.W sobotę po mszy św. o 17.00 odbyło się spotkanie dzieci klas w III
6.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary z tacy przeznaczone są na Misje.
7.Dziękuję Druhom Strażakom z Maszewa i Brwilna za pracę przy porządkowaniu drzewostanu obok budynków gospodarczych i na cmentarzu w Brwilnie. Kolejny raz pokazujecie, że jesteście w stanie realizować w życiu Wasze zawołanie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Poszukuję chętnego, który by wydzierżawił budynek plebanii z zamian za remont.
8.Dziękuję za ofiarę na potrzeby naszej wspólnoty w kwocie 500zł.
9.Trwają Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Chętnych. Można jeszcze dołączyć. Zapraszam do kościoła w Maszewie na godzinę 19.00 w poniedziałek.
10.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom, a szczególnie panu Edwardowi mojemu Współpracownikowi z Maszewa życzę Błogosławieństwa Bożego.
11.Próba scholii w niedzielę o 10.00, zapraszam chętnych.
12.Dn. 11 października br. (poniedziałek) o godz. 17.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku odbędzie się promocja książki „Świadkowie prawdy” na temat męczenników obozu KL Soldau (Działdowo). Natomiast 12 października br. (wtorek) o godz. 17.00 w siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego promocja księgi jubileuszowej i wspomnienie o śp. ks. prof. Ireneuszu Mroczkowskim.
13.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.