XXIX Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszych kościołach w Maszewie o 16.30, a w Brwilnie o 17.45.
2.W przyszłą sobotę po mszy św. o 17.00 spotkanie dzieci klas IV – odnawiających przyrzeczenia chrzcielne.
3.Można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe, oraz mszę św. na rok przyszły.
4.Organizuję wyjazd pielgrzymkowy do Ziemi Świętej w terminie od 5 do 12 lutego. Wylot z Warszawy LOT-em. Cena 3250zł +150$(napiwki, bilety, przewodnicy). Dokładny program na stronie parafii lub informacja u proboszcza. Chętnych proszę o kontakt. Wyjazd zależy od tego czy uzbiera się grupa i pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.
5.Pan Robert Wyrzykowski zrobił anioła, którego być może umieścimy koło tabernakulum. Bóg zapłać. Poszukuję kogoś ze zdolnościami plastycznymi , aby wymalował twarz aniołowi.
6.Trwa budowa plebanii, w tym tygodniu będziemy zakładać okna i robić więźbę dachową. Na potrzebę parafii otrzymałem od rodzin Nadwadowskich i Holewińskich -500zł,
7.Bóg zapłać za pracę przy kościele panom: Władysławowi i Arkadiuszowi Trojanowskim, Wiesławowi Szer, Janowi Tarce. Za posprzątanie kościołów dziękuję paniom: Zofii, Katarzynie i Monice.
8.Zostało zmienione nagłośnienie kościoła w Brwilnie, natomiast w Maszewie dołożono kilka głośników na zewnątrz kościoła.
9.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego.
10.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.