XXV niedziela zwykła

  • Proboszcz 

1.Wczoraj w naszej ?Brwileńskiej Katedrze? pomalowano mensę ołtarza głównego.
2.W zeszłym tygodniu w kościele w Maszewie poprawiali instalację elektryczną panowie Koprowicz. Bóg zapłać im za to.
3.Pomiędzy ołtarzem a częścią mieszkalną kościoła w Maszewie została pobudowana ściana i zainstalowane drzwi, Bóg zapłać panu Henrykowie z Płońska za sprezentowanie drzwi z futryną. panu Piotrowi z Bolęcina za wykonanie tego zadania i Paniom za posprzątanie.
4.Zakupiłem tuję, które posadziłem pomiędzy cmentarzem w Maszewie a kościołem przy pomocy Pana Janusza Stupeckiego, Edwarda Zaleskiego i Grzegorza Brzeińskiego.
5.Do kościołów w Brwilnie i Maszewie noszę się z zamiarem zakupienia poduszek w siedziska ławek. Będzie estetyczniej i cieplej.
6.W najbliższych dniach nie będzie mnie, gdyż wyjeżdżam na pielgrzymkę do Grecji z grupą 53 osób. Pielgrzymkę organizowałem rok temu więc uczestnikami będą moi poprzedni parafianie, znajomi i przyjaciele. W tym czasie nie będzie mszy św. w dni powszednie. Jeśli ktoś chcę załatwić jakieś formalności w kancelarii to proszę to zrobić dziś lub jutro z rana. Podczas mojej nieobecności do 1 października zastępować mnie będzie ks. Marcin jeśli będzie taka potrzeba w przypadku pogrzebu. W przyszła niedziele oprócz księdza Marcina będziemy gościć księdza Marka Wilczewskiego, który pośród Was jest doskonale znany.
7.Dziś po mszy o 11.00 spotkanie z dziećmi klas IV odnawiającymi swoje przyrzeczenia chrzcielne.
8.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność. Za ofiarę w kwocie 500 zł dziękuje Elżbiecie i Dariuszowi Tomkiel. Bóg zapłać.
9.Zachęcam do lektury Gościa po którego zapraszam do zakrystii.