XXVII niedziela zwykła

  • Proboszcz 
  1. Jutro jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszam  na różaniec w październiku do Brwilna na godzinę 15.45, natomiast do Maszewa Dużego na 16.30. W niedzielę różaniec w Maszewie o 15.30.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca ? adoracja po mszy św. w Brwilnie o 9.30.
  3. W przyszła niedzielę po mszy św. o 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania, za dwa tygodnie z dziećmi do pierwszej komunii św. Bardzo proszę rodziców o podanie wymiarów stroi komunijnych dla swoich pociech i o wpłatę zadatku w kwocie 100zł.
  4. W przyszłą niedzielę w całej Polsce przeżywać będziemy dzień papieski, wspominając św. Jana Pawła II i wspierając fundację Nowego Tysiąclecia, która przyznaje stypendia edukacyjne uzdolnionej, a biednej młodzieży. 
  5. Zamówiłem poduszki na siedziska ławek do naszych kościołów. Mam nadzieję, że producent wyrobi się w październiku z uszyciem 130 metrów do tego czasu. W kościele w Brwilnie będą koloru bordowego, a w Maszewie koloru brązowego.
  6. Zachęcam do udziału w Płockich Dniach Kultury Chrześcijańskiej 2019?Wstańcie, chodźmy!?

Odbędą się one w terminie od 10-22 października 2019 r. Szczegóły znajdziemy na portalach internetowych.

  • Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność. Ofiara na kościół: Rajmund Zaczek ? 1000zł, Pielgrzymi do Grecji – 900zł, Agnieszka i Kamil Idzikowscy ? 300zł, bezimiennie 200zł i 250zł.Serdecznie dziękuję za pomalowanie ołtarza posoborowego w Brwilnie i mebli panu Edwardowi Różyckiemu i Jego żonie Zofii za zakupienie dzwonka sygnalizującego rozpoczęcie nabożeństwa. Dziękuję też za pracę panu Robertowi Wyrzykowskiemu. Bóg zapłać.
  • Można zamawiać wypominki całoroczne i mszę św.
  • Zachęcam do lektury Gościa po którego zapraszam do zakrystii.