XXIX niedziela zwykła

  • Proboszcz 

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień misyjny. Swoją modlitwą i ofiarami na tacę wsparliśmy to dzieło Kościoła.
2.Dziś w całej Polsce w kościołach liczenie wiernych uczestniczących we mszach św. i przystępujących do komunii św.
3.Dziś po mszy św. o 11.00 spotkanie z dziećmi do pierwszej komunii św., za tydzień z odnawiającymi przyrzeczenia chrztu św. Przyszła niedziela jest ostatnią, więc spotkanie kół Żywego Różańca i zamiana tajemnic.
4.Do kościoła w Maszewie zakupiłem zapasowy wzmacniacz, podobnie uczynię i w Brwilnie tak, aby jakaś awaria sprzętu nie uniemożliwiła nam wspólnej modlitwy.
5.Przy wejściu do kościoła p. Grzegorz Sobczak zainstalował aluminiową gablotę na ogłoszenia. Po dokupieniu magnesów będę umieszczać tam intencje mszalne i inne informacje. Bóg zapłać ofiarodawcom za zakupienie bardzo potrzebnej gabloty.
6.W kościele w Maszewie wystawiony jest projekt graficzny podłogi, która będzie wykonana z granitu. Koszt metra kwadratowego posadzki wraz z położeniem to około 300zł. Chcących wesprzeć tą inwestycję proszę o składanie ofiar. W kościele jest do położenia 280m2 granitu. Na chórze i schody to kolejne 90m2 gresu, który będzie wyglądem przypominał deskę.
7.Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii: rodzina Sabatowskich z Maszewa Dużego – 500zł, Anna i Mirosław Kaczorowscy – 400zł, oraz bezimiennie 200zł.
8.Można zamawiać wypominki które będą czytane w ciągu całego roku, rób jednorazowe czytane na cmentarzu 1 listopada w Brwilnie i Maszewie. Można też zamawiać mszę św.
9.W uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada jesteśmy zobowiązani pod sankcją grzechu ciężkiego (tak jak w każdą niedzielę) uczestniczyć we Mszy św., a nie tylko być na cmentarzu. Dla tych, którzy obawiają się, że nie będą mogli wziąć udziału we Mszy św. w ciągu dnia w naszym kościele w Maszewie o godzinie 8.00 będzie msza św.
10.Mszę na cmentarzach jak w latach ubiegłych o 11.00 w Brwilnie i o 14.00 w Maszewie.
11.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność.
12.Zachęcam do lektury Gościa po którego zapraszam do zakrystii.