XXX niedziela zwykła

  • Proboszcz 

1.W zeszłą niedzielę liczyliśmy obecnych na mszach świętych:
Brwilno – obecnych 83 mężczyzn i 125 kobiet, u komunii św. 38 mężczyzn i 80 kobiet
Maszewo – obecnych 277 mężczyzn i 359 kobiet, u komunii św. 85 mężczyzn i 129 kobiet
Razem było nas 844 osoby w kościele, stanowi 23% mieszkańców naszej parafii. Komunię św. przyjęło 332 osoby. W tygodniu misyjnym ponawiam zachęcam byśmy wszyscy byli misjonarzami i do kościoła wraz ze sobą przyprowadzali innych.
2.Dziś po mszy św. o 11.00 spotkanie z dziećmi klas IV odnawiającymi przyrzeczenia chrztu św. Przyszła niedziela jest pierwsza, więc adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o 11.00Za .
3.1 listopada obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Przypominam kandydatom do bierzmowania, aby w tygodniu przystąpili do sakramentu pokuty podczas różańca w Brwilnie lub Maszewie, a 1 listopada przyjęli komunię świętą.
4.Dziękuję za pozytywny odbiór mojego pomysłu i włączanie się w zakup cegiełek w postaci jednego metra kwadratowego posadzki. Już pięć kwadratów zakreśliłem, gdyż ufundowali je Państwo Hanna i Kazimierz Piskorscy, oraz Małgorzata i Tomasz Bętlejewscy. Wzruszyła mnie bardzo Klaudia z rodzicami, dziewczynka chodząca do II klasy szkoły podstawowej, która oddała swoje oszczędności i przy wsparciu rodziców ofiarowała 900zł.
5.Porządek nabożeństw 1 listopada w Brwilnie msza o 11.00 na cmentarzu i o 17.00 różaniec za wszystkich zmarłych od listopada zeszłego roku.
W zaduszki msza o 9.00 i 11.00 i różaniec przy mogile.
Maszewo Duże ? msza o 14.00 1 listopada, W zaduszki 2 listopada msza o 17.00 a po niej różaniec w intencji wszystkich zmarłych od listopada zeszłego roku.
6.Bardzo proszę, aby radni rady gospodarczej i duszpasterskiej wybrani przez księdza kanonika odwiedzili mnie we wtorek o 19.00. Jest kilka tematów w których chciałbym się skonsultować. Zapraszam.
7.Został zakupiony gres na posadzkę chóru i schody do kościoła w Maszewie.
8.WSD w Płocku zaprasza młodzież męską w wieku powyżej 16 lat na rekolekcje południowe. Szczegóły w zakrystii.
9.Prezydent Płocka przypomina o zmianie organizacji ruchu 1 listopada wokół cmentarzy.
10.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, który od tego numeru będzie już w cenie 6 zł. W bieżącym egzemplarzu film na DVD o św. Bernadecie. Jest też Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł.