XXXI niedziela zwykła

1.Serdecznie dziękuję za składanie ofiar na posadzkę w kościele w Maszewie Dużym. W ostatnim tygodniu ofiary złożyli państwo Anna i Romuald Domańscy ? 300zł, Joanna Rutkowska -300zł, rodzina z Lipnowskiej 600 zł, rodzina z Brwilna 300zł, rodzina z ul. Szpitalnej ? 300zł., pani Grażyna Machowska 300zł.
2.W zeszłym tygodniu pracowali pan Roman Myśliński ? wykonał barierkę na schody do kancelarii, pan Sławomir Stupecki użyczył koparki do uporządkowania cmentarza w Maszewie, pan Marek Malinowski przywiózł gres na posadzkę chóru w kościele, pan Robert Wyrzykowski polerował świeczniki do kościoła w Brwilnie, pan Janusz Stupecki zainstalował nowy mikrofon w kościele w Brwilnie, pan Jakub Jastrzębski wywoził liście i ziemie z boksu cmentarza w Brwilnie. Bóg Wam zapłać za każdy gest życzliwości i pracę na chwałę Bożą.
3.Dziś adoracja Najświętszego sakramentu po mszy św. o 11.00 a za tydzień spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.
4.Podczas spotkania z Radą Parafialną podjęliśmy temat dalszych losów plebanii w Brwilnie. Nie podjętą decyzji, gdyż nie ma pomysłu co dalej w tym budynku powinno się znajdować. Jeśli ktoś będzie mieć pomysł to proszę o informację ? będziemy wybierać najlepszy. Natomiast rada parafialna uznała, że dobrym pomysłem jest cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od 15.30. Myślę, że zaczniemy w okresie letnim to jest po świętach wielkanocnych.
5.Bardzo proszę o segregację śmieci na naszych cmentarzach. Proszę abyśmy na wysypisko nie wywozili ziemi i liści, a tak się dzieję jeśli wkładamy je do boksu z szkłem i plastikem.
6.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, który jest w cenie 6 zł. Zapraszam do zakrystii.
7.Od 1 do 8 listopada każdy wierny może uzyskać specjalny odpust zupełny (jeden w danym dniu), który ofiaruje się za zmarłych pokutujących w czyśćcu.
Specjalnymi warunkami dla uzyskania odpustu są:
? pobożne nawiedzenie cmentarza;
? odmówienie, choćby w myśli, modlitwy za zmarłych.
Wymagane jest też zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, do których należą:
? bycie w stanie łaski uświęcającej;
? przyjęcie Komunii świętej;
? odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego przez odmówienie jeden raz ?Ojcze nasz? i ?Zdrowaś Maryjo?;
? wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.
Odpusty i modlitwa za naszych zmarłych to najpiękniejsze dary, jakimi możemy ich obdarzyć.
8.Możemy zamawiać wypominki – modlitwy które będą odczytywane przez cały rok, jak również mszę święte w intencji naszych zmarłych.
9.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność.

Od 1 listopada w  polskich kinach będzie można oglądać bardzo głośny film pt. ?Nieplanowane?. W krajach, gdzie odbyły się już jego premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze? ?Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz ?Nieplanowane??? ? tak o tym dziele napisał jeden z amerykańskich biskupów. Jest to film z gatunku tych, który każdy powinien zobaczyć. Gorąco zachęcamy zatem, by wybrać się do kina?