Zesłanie Ducha Świętego

1.Dziś uroczystość zesłania Ducha Świętego. Jutro będzie święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o 17.00 w Brwilnie.
2.W najbliższą sobotę uczniowie klas IV odnowią przyrzeczenia Chrztu Świętego. Natomiast w niedzielę o godzinie 11.00 uczniowie klas III przyjmą Pana Jezusa po raz pierwszy do swojego serca. Proszę, aby nie zainteresowani uroczystością wybrali inną godzinę mszy św.(Będzie mało miejsc siedzących). Bóg zapłać rodzicom za współpracę, przygotowania i ofiary na potrzeby naszej parafii.
W przyszłą niedzielę jest uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W przyszłą niedzielę, 26 maja będziemy obchodzili Dzień Matki. Z tej okazji wszystkim matkom tej parafii chcemy przekazać słowa uznania, szacunku i wdzięczności, pamiętając, jak wiele w rodzinach od matki zależy. Każdy z nas z pewnością osobiście w tym dniu zwróci się do swojej matki z gestem wdzięczności za trud przez nią podejmowany, a z modlitwą w stronę matek, które są już po drugiej stronie życia.
3.Po raz kolejny panie z Brwilna chcą zrobić dywany kwiatowe wokół kościoła parafialnego.
Te piękne dekoracje nie powstały by gdyby nie praca i zaangażowanie wielu parafian. Od tego zależy rodzaj i ilość tworzonych dekoracji. Zatem jest prośba organizatorów o zbieranie kwiatów, kolorowych liści i roślin dekoracyjnych z segregacją na kolory tak jak to było w latach poprzednich. Mile widziana pomoc w tworzeniu dywanów. Szczegółowe informacje u p. Agnieszki Klaś nr tel. dostępny u ks. proboszcza.
4.W Maszewie pieniądze na kwiaty proszę składać w sklepie KUBUŚ i dziś do puszek. Zrobimy cztery jednakowe bukiety którymi przyozdobimy ołtarze. Jeśli ktoś chciałby ofiarować kwiaty z ogródka – swoje to będzie można je postawić też przy ołtarzu. Jeśli pozostaną jakieś pieniądze, będziemy je wykorzystywać na kwiaty w następne niedzielę roku.
5.Nasz kościół parafialny wymaga kapitalnego remontu. Dzięki życzliwości pana Wójta Sławomira Wawrzyńskiego i pracowitości naszej parafianki z Brwilna Aleksandrze Kozłowskiej udało się pozyskać środki na ten cel. Remont polegać będzie na zrobieniu dachu z nową sygnaturką, zmianie drewna w ścianach zakrystii i kruchty bocznej, zrobieniu nowych instalacji i dróżki procesyjnej wokół kościoła. Kościół zostanie też poddany fumigacji (zagazowaniu), aby zniszczyć pasożyty znajdujące się w drewnie. Na okres remontu kościół będzie usiał być wyłączony z użytkowania. Nabożeństwa przeniesiemy do Maszewa Dużego.
6.Zachęcam do lektury Gościa niedzielnego.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodni życzę Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość i ofiary Bóg zapłać.