Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1.Dziś przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej- kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
2.Wczoraj uczniowie klas IV odnowili przyrzeczenia swojego chrztu. Dziś uczniowie klas III przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Będzie trwać biały tydzień do czwartku włącznie, zapraszam na 16.40. najpierw nabożeństwo, a później msza św. kandydaci na ministrantów proszeni są we wtorek i środę na 16.00. Będę uczył kim jest ministrant i jakie ma zadania. W Boże Ciało proszę dzieci również na biały tydzień w strojach komunijnych. Dziewczynki będą sypać kwiatkami.
3.Dziś 26 maja – obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji wszystkim matkom tej parafii chcemy przekazać słowa uznania, szacunku i wdzięczności, pamiętając, jak wiele w rodzinach od matki zależy. Każdy z nas z pewnością osobiście w tym dniu zwróci się do swojej matki z gestem wdzięczności za trud przez nią podejmowany, a z modlitwą w stronę matek, które są już po drugiej stronie życia.
4.W sobotę obchodzimy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkie dzieci z rodzicami, będziemy modlić się, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
5.30 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Jest to okazja do złożenia publicznego świadectwa wiary i oddania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
6.Boże Ciało. W Brwilnie ołtarze przygotują jak zwykle grupy i mieszkańcy poszczególnych miejscowości (Brwilno, Maszewo, Ludwikowo, OSP). Już po raz piąty będzie ułożony dywan kwiatowy wokół kościoła. Bardzo proszę, aby kwiaty (polne i z ogródków) posegregowane kolorystycznie oddawać pani Agnieszce Klaś w Brwilnie ul. Wiślana 1, lubo 5.00 przed kościołem w Brwilnie. W Maszewie Dużym, bardzo proszę, aby znalazła się w każdej z ¼ części osoba, która by zainicjowała i zorganizowała zrobienie ołtarza. Mańkowo wraz z Maszewem (strona szkoły) do kościoła 1 ołtarz, Mańkowo wraz z częścią Maszewa do kościoła strona przeciwna 2 ołtarz. Maszewo strona szkoły od kościoła do Biedronki 3 ołtarz i Maszewo od kościoła do ronda 4 ołtarz. Mszę św. w Brwilnie o 9.30(procesja), natomiast w Maszewie o 8.00, o 11.00 (procesja) i o 16.00.
7.Pieniądze na kwiaty w Maszewie możemy jeszcze ofiarować w sklepie Kubuś i do puszek wiszących na ścianach przy wyjściu z kościoła.
8.Decyzją Biskupa Płockiego nasza Parafia otrzyma od września (chyba po raz pierwszy w historii) księdza wikariusza, który będzie mnie wspierać w duszpasterstwie. We wtorek będzie ogłoszone, który ksiądz do nas przyjdzie.
9.W lipcu rozpoczniemy remont generalny naszego kościoła parafialnego, który pochodzi z 1741 roku.
10.Zachęcam do lektury Gościa niedzielnego.
11.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodni życzę Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość i ofiary Bóg zapłać.