IX niedziela Zwykła

1.Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez odmawianie litanii do Serca Pana Jezusa wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
2.Dziś w niedzielę dziękczynienia ofiarami do puszek wspieramy budowę świątyni opatrzności w Warszawie.
3.Zbliża się koniec roku szkolnego, proszę dzieci i młodzież- zakończmy go w łasce uświęcającej. Skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania.
4.W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszam z wiankami na godzinę 17.00 do Maszewa i 18.00 do Brwilna. Dziękuję raz jeszcze za zaangażowanie w budowę ołtarzy, zrobienie dywanu kwiatowego i ofiary na ten cel.
5.W naszej diecezji trwa nieustannie Nabożeństwo Eucharystyczne. Nasza wspólnota parafialna będzie je przeżywać 7 czerwca w piątek. Jest to również uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek nabożeństw: Brwilno – o 8.00 do 9.30- adoracja N.S; Maszewo Duże od 17.00- Msza św. później do 19.00 adoracja N.S.(możliwość spowiedzi).
6.W pierwszy piątek odwiedziny chorych od 8.00.
7.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
8.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodni życzę Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość i ofiary. Bóg zapłać. Na czyszczenie drzew z suchych konarów otrzymałem dwie ofiary po 500zl od państwa Lisickch z Brwilna i od państwa Redleckich, Kijek z Brwilna.

Parafia Sikórz zaprasza na zorganizowaną pielgrzymkę autokarową
nad Solinę. Wyjazd w 8 do 11 lipca
W programie między innymi

  • sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, -Kalwaria Pacławska, zapora na Solinie ,
  • rejs statkiem – sanktuarium Matki Bożej Saletyńkiej – Pustelnia Jana z Dukli – Komańcza
    Koszt 900,00 zł. + bilety wstępu.
    Informacja i zapisy: Monika tel: 604501132