Chrystusa Króla

  • Proboszcz 

1.W sobotę po mszy św. o 17.00 odbyło się spotkanie dzieci klas IV. W przyszłą sobotę zapraszam kandydatów do bierzmowania.
2.Zgodnie z zapowiedzią podczas dzisiejszej niedzieli ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć migrantów na naszej granicy.
3.Dziś po mszy św. o 11.00 koncert naszego zespołu parafialnego. Jest to dobra okazja, aby podziękować serdecznie inspiratorom tego dzieła, prowadzącym i angażującym się. Zapraszam do współpracy.
4.Tradycyjnie podczas wieczerzy wigilijnej zapalamy świecę CARITAS. Wspieramy w ten sposób potrzebujące dzieci. Zachęcam do nabywania świec: małe są w cenie 6 zł, kule w cenie 12 zł.
5.Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
6.Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
7.Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.
8.W trzecią niedzielą Adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe.
9.Dziś rozpoczynają się rekolekcje RODZINA 33. Zachęcam do wzięcia udziału. Dla przeżywających rekolekcje w niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu o 15.30.
10.Dziś obchodzimy imieniny Janusza naszego pana Organisty i Katechety. Życzymy, aby Pan Bóg błogosławił i dawał łaskę zdrowia.
11.W przyszłą niedzielę I adwentową będziemy przeżywać w naszej parafii – uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona św. Andrzeja Apostoła. Mszą odpustowa będzie w Brwilnie o godzinie 9.30. Zapraszam do skorzystania z daru jakim jest odpuszczenie nam przez Boga kar za grzechy, które zostały nam odpuszczone podczas spowiedzi.
12.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego.
13.Zachęcam do lektury Małego Gościa Niedzielnego.