XXXIII Niedziela Zwykła

  • Proboszcz 

1.Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.
2.Dziękuję za pracę przy kościele w Brwilnie
3.W sobotę po mszy św. o 17.00 odbyło się spotkanie dzieci klas III. Na przyszłą sobotę zapraszam dzieci klas IV wraz z rodzicami.
4.W związku z prośbą Ks. Arcybiskupa Przewodniczącego KEP, ks. Biskup Piotr zarządził w Diecezji Płockiej, w niedzielę 21 listopada br., zbiórkę do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej (po wszystkich Mszach św.).
5.W niedzielę 21 listopada 2021 r. rozpoczną się rekolekcje RODZINA 33, organizowane przez Fundację Tota Tua z siedzibą w Poznaniu. Skończą się przed świętami Bożego Narodzenia. Rekolekcje polegają na codziennym wysłuchaniu lub przeczytaniu rozważań i osobistej modlitwie w domu. W każdą niedzielę przez ten miesiąc o 15.30 będzie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu dla rodzin, które postanowią wziąć udział w tych rekolekcjach. Więcej informacji na stronie www.rodzina33.pl
6.18 listopada w czwartek o godzinie 16 będą zabierane elektrośmieci sprzed naszych kościołów w Brwilnie i Maszewie. Bardzo proszę już w środę i czwartek przywozić niepotrzebne pralki, lodówki, telewizory i inne zepsute elektronarzędzia. Wszystkie te rzeczy zostawiajmy w jednym miejscu na parkingu. Pozyskane środki wesprą projekty misyjne.
7.Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 21 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Bóg zapłać za ofiarę na budowę plebanii państwu Genowefie i Stanisławowi Chylińskim- 500zł i Renacie i Sławomirowi Kędzierskim 350zł. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego.