XXXII Niedziela Zwykła

1.Gwałtownie przybywa ludzi chorujących. W imię miłości bliźniego (bo są pośród nas obawiający się choroby) nośmy w kościele maseczki. Bardzo proszę jeśli to tylko możliwe.
2.W najbliższą sobotę zapraszam panów strażaków do kościoła w Brwilnie na 9.00. Będziemy oczyszczać rynny kościoła z liści.
3.Próbuję pozyskać pieniądze na remont dzwonnicy, znów złożyłem wniosek.
4.Po ściągnięciu eternitu z dachów budynków gospodarczych w Brwilnie nadszedł czas, aby uporządkować teren. Wynająłem firmę, która zrekultywuje teren przywracając ziemię uprawną.
5.W sobotę po mszy św. o 17.00 odbyło się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Na przyszłą sobotę zapraszam dzieci klas III wraz z rodzicami. Bardzo proszę rodziców dzieci klas III o oddanie wypełnionych kwestionariuszy z wymiarami dzieci potrzebnych do uszycia alb.
6.Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.
7.We wtorek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
8.W czwartek, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci.
9.Możemy zamawiać wypominki roczne i mszę św. w intencji naszych zmarłych.
10.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
11.Solenizantom i Jubilatom życzę bł. Bożego.
12.Liturgiczne otwarcie etapu diecezjalnego drogi synodalnej w Płocku – Bazylika Katedralna w Płocku, niedziela, 7 listopada 2021 r., godz. 15.00.
13.Liturgiczne otwarcie etapu diecezjalnego Procesu Synodalnego w parafiach diecezji płockiej – niedziela, 7 listopada 2021 r.
14.Człowiek wierzący marzy, by stanąć na Ziemi Jezusa Chrystusa. Przejść jego Drogą Krzyżową, zobaczyć Wieczernik, zamoczyć stopy w Jeziorze Galilejskim, jednym słowem, poznać bliżej Chrystusa, Jego Matkę, Apostołów, świętych. Możemy już spełnić te marzenia, dlatego zachęcam do wyjazdu na pielgrzymkę do Ziemi Św. w terminie od 5 do 12 lutego( drugi tydzień ferii zimowych).