I NIEDZIELA ADWENTU

 • Proboszcz 
 1. Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny, w którym przeżywamy wydarzenia, jakich Jezus Chrystus dokonał dla naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest bowiem czasem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi, jest też zarazem czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przedstawia się jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
 2. Rozpoczynają się msze adwentowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tych tradycyjnych mszach. W środę na godzinę 7.00 zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy ? uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 14.00 na ulicy Lipnowskiej odbędzie się poświęcenie nowo odbudowanej figurki, którą zniszczył piorun uderzając w drzewo obok. Serdecznie dziękuję firmie BUDOMONT na ręce panów prezesów: Stanisława i Krzysztofa Dublickich za odbudowanie figurki i prace wykonane przy kościele w Maszewie. Bóg zapłać również wszystkim innym osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się, aby ta piękna na miarę XXI wieku kapliczka powstała.
 4. Z adwentem związane są rekolekcje; powoli się do nich przygotowujmy. W naszej parafii poprowadzi je ks. dr Grzegorz Kaczorowski ? nasz ziomek. Rozpoczniemy je w trzecią niedziele adwentu.
 5. ?Caritas? jak co roku organizuje ?Wigilijne dzieło pomocy dzieciom?, w ramach którego rozprowadza świece; ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc wigilijną dla dzieci. W związku z tym również w naszej parafii są rozprowadzane świece w cenie: 6zł-małe i 12zł kule.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, możliwość spowiedzi w Brwilnie o 16.30, natomiast w Maszewie o 17.30. Chorych będę odwiedzać od godziny 9.00.
 7. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w niedzielę po mszy o 11.00
 8. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc kościołowi na wschodzie.
 9. Ofiary na podłogę do kościoła w Maszewie złożyli: Wiesława i Władysław Trojanowscy 600zł, Wioletta i Mariusz Słowińscy ? 400zł i anonimowo 300zł. Dziękuję za przygotowanie dekoracji w kościele w Brwilnie Państwu Różyckim, w Maszewie Państwu Zalewskim i Wiesławie Trojanowskiej, za naprawienie tablicy do tekstów dziękuję panu Tomaszowi Krysińskiemu. Panu Robertowi Wyrzykowskiemu dziękuję za renowację gongu do kościoła w Brwilnie. Za pracę przy nagłośnieniu w kościele w Maszewie dziękuję panu Andrzejowi Bartkowskiemu. Chcę w tym tygodniu docieplić styropianem część mieszkalną kościoła. Podjął się tego jak zwykle bezinteresownie pan Roman Myśliński, który potrzebuję pomocy. Wczoraj pomagali panowie Marcin Zalewski i Jan Tarka. Proszę o takie wsparcie panów i pomoc panu Romanowi. Zapraszam jutro na godzinę 800.
 10. Kolędę będę rozpoczynać od godziny 1500, w sobotę od 900.
  Brwilno:
  2 XII Osiedle na Wzgórzu (ul. Makowa, Fijałkowa Szeroka)
  3 XII Osiedle na Wzgórzu (ul. Konwaliowa i na Wzgórzu)
  4 XII ul. Spacerowa (od Leśniczówki do Płockiej)
  5 XII ul. Wrzosowa od Spacerowej i Leszczynowa
  7 XII ul. Wiślana, Południowa i Słoneczna 9 XII ul. Wrzosowa, Jagodowa, Poziomkowa 10XII ul. Wrzosowa numery nieparzyste i Dereniowa 11XII ul. Grzybowa, Kalinowa i Wrzosowa od państwa Gostomskich 12XII ul. Różana i Wenecka,18XII Brwilno od Państwa Lisickich do Gołębiewskich, 19XII ul. Laurowa, Lawendowa i Płocka od Spacerowej, 23XII Lawendowa 3 i Maszewo nr.12.
 11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary Bóg zapłać. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
 12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.