Niedziela Chrystusa Króla

  • Proboszcz 

1.Odpust parafialny w Brwilnie w najbliższą sobotę o godzinie 11.00. Zapraszam na to wspólne święto parafii.
2.Serdecznie dziękuję za ufundowanie metra podłogi w kościele w Maszewie państwu: Gabrieli i Michałowi Bruzdowicz, Anicie i Jackowi Janiak, Ewie Kasprzyk, anonimowo dwom rodzinom w tym jednej z Mańkowa.
3.Serdecznie dziękuję panu Koprowiczowi za ufundowanie i zainstalowanie lampy z czujnikiem ruchu przed kościołem w Maszewie. Dziękuję również za pracę, panom Romanowi Myślińskiemu i Janowi Tarce przy kościele w Maszewie.
4.Dziękuję również za pracę przy kościele w Brwilnie druhom strażakom. Pan Robert Wyrzykowski dokonał renowacji kolejnych świeczników z kościoła w Brwilnie.
5.W kościele w Brwilnie zostały zakończone już wcześniej prace związane z renowacją ołtarzy, ale dopiero w ostatnim czasie udało mi się rozliczyć i zapłacić faktury.
6.Do kościoła w Brwilnie zakupiłem dwa piecyki gazowe, gdyż stare już nie działały.
7.Do kościoła w Maszewie zakupiłem mikrofony i statywy ? mam nadzieję, że ?ruszy? schola.
8.Możemy nabywać świece Caritas na nasz wigilijny stół. Zachęcam do wspierania poprzez zakup w cenie 6 lub 12 złotych akcji niosących pomoc dzieciom.
9.Od początku grudnia zamierzam rozpocząć odwiedziny kolędowe, tak aby jak najwięcej rodzin odwiedzić osobiście i poznać. Wraz ze mną w styczniu i lutym po kolędzie będzie chodzić ks. Marcin, który wspiera mnie każdej niedzieli swoją modlitwą i obecnością.
Brwilno:
2 XII 2019 r. Osiedle na Wzgórzu (ul. Makowa, Fijałkowa Szeroka)
3 XII 2019 r. Osiedle na Wzgórzu (ul. Konwaliowa i na Wzgórzu)
4 XII 2019 r. ul. Spacerowa (od Leśniczówki do Płockiej)
5 XII 2019 r. ul. Wrzosowa od Spacerowej i Leszczynowa
7 XII 2019 r. ul. Wiślana, Południowa i Słoneczna
10.W ostatni czwartek i piątek odbyły się spotkania w plebanii w Brwilnie. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie i przygotowanie plebanii. Ks. kanonik Henryk zdecydował, że wyprowadza się na emeryturę pozostawiając plebanie. W czwartek było na spotkaniu około 100 osób z czego zdecydowana większość opowiedziała się za tym, aby w Brwilnie mieszkał proboszcz, argumentując względami tradycji. Plebania wymaga gruntownego remontu, gdyż od 30 lat nic nie było w niej poprawiane, a przebywało tam wiele zwierząt, dlatego w niej nie chce zamieszkiwać. Już za ks. kan. większość posług była w kościele w Maszewie z tej racji, że jest większy i mieszka więcej ludzi. Łatwiej będzie dla mnie dojechać do jednego kościoła w Brwilnie niż do dwóch gdybym zamieszkał w starym budynku plebanii. Postanowiono, że spuszczamy wodę i dalsze decyzję zapadną wiosną.
11.W przyszłym roku od 21 do 28 września organizuję pielgrzymkę samolotem do Gruzji. W trakcie pielgrzymki po tym malowniczym kraju będziemy przemieszczać się autobusem. Koszt to około 4 tyś zł. Chętnych zapraszam do zapisywania się. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej parafii: brwilno-maszewo.opw.pl, jak na moim koncie na FB.
12.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za każdy gest życzliwości i ofiary Bóg zapłać. Wszystkim życzę Błogosławionego tygodnia.
13.W Gościu jako dodatek kalendarz ścienny. Jest też Mały gość z lampionem na roraty.
14.Wzorem lat ubiegłych w dniach 1 i 8 grudnia Harcerze Bractwa Harcerskiej Bandery z Maszewa będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem ważności typu: ryż, cukier, kawa, konserwy słodycze , które w formie paczek świątecznych wraz z polskim opłatkiem wigilijnym dostarczą osobiście do naszych rodaków w Zdołbunowie na Wołyniu.